Інструктор з фітнесу

Слідом за європейським світом наша країна потроху переймає культ здорового способу життя. Тепер заняття спортом придбали структурований вигляд. З'явилася величезна кількість фітнес-клубів і мереж фітнес-центрів. І тепер ви вже не самотній прихильник міцного тіла і духу, який мляво розмахує руками на пустинному стадіоні. З вами працює спеціаліст тренер з фітнесу.

Він ваш учитель, без рекомендацій якого повноцінна фізична підготовка неможлива. Не випадково навіть багаторазові олімпійські чемпіони займаються з особистим інструктором.

Найвідповідальніше перше заняття, коли клієнти освоюють основні вправи, потім вже відпрацьовують їх до автоматизму. Професійний тренер не лише продумає комплекс вправ, покаже, як правильно їх виконувати, але й дасть своєму підопічному імпульс, поштовх до самовдосконалення, підтримає його у важку хвилину. А у чомусь покаже свою суворість.

Специфіка професії

Плюси професії

  • фітнес швидко розвивається і потребує більше працівників;
  • приємно бачити результат, коли люди стають здоровими, радісними і красивими.
  • є можливість постійно підтримувати і власну спортивну форму;
  • у хорошого спеціаліста з часом сформується власна клієнтська мережа, яка забезпечує фінансове благополуччя.

Мінуси професії

  • великі фізичні навантаження - інструктори стрибають, танцюють, рухаються по кілька годин на добу;
  • робочий день більшості тренерів починається тоді, коли більшість людей закінчує свою роботу;
  • не дивлячись на власне самопочуття, тренер повинен давати клієнтам заряд бадьорості та гарного настрою

Місце роботи

В основному у фітнес-клубах, приватних чи державних оздоровчих установах.

Особисті якості

Тим, хто не любить людей, нервозний і дратівливий, не варто бути фітнес-тренером. Навряд чи хтось піде вдруге на заняття до відлюдного або внутрішньо скутому інструктору. Незалежно від свого стану, важливо дати клієнтам заряд позитивних емоцій. Люди приходять різні, зі своїми проблемами і де як не в фітнес-клубі їм набратися сил.

Тренеру з фітнесу потрібно слухати і чути слова клієнта. Реагувати на його емоції, відчувати їх. Клієнт прийшов розсерджений? Нехай покрокує хвилин 20-30 - злість і пройде. У стані агресії можна підняти велику вагу. Але хто потім буде лікувати хвору спину. Крім емоційної складової для тренера важлива ще й власна фізична форма. Адже кому захочеться йти на тренування до слабкого інструктора з черевцем.

Кар'єра

Стартова посада - фітнес-інструктор групових занять. Через два-три роки бездоганної роботи можна стати персональним тренером по одному з видів тренувань. Ще через пару років є шанс дорости до майстера-тренера, який володіє всіма методиками клубу і видами тренувань.

Освіта

Стати тренером з фітнесу неможливо без глибоких знань фізіології, анатомії, біомеханіки. Для підготовки ефективної програми занять потрібно врахувати, крім побажань клієнта (стати струнким, розвинути мускулатуру), стан його здоров'я. Адже тренер-дилетант може не лише залишити людини на тому ж рівні фізичної підготовки, але й дуже сильно йому зашкодити їй.

Тому тренеру з фітнесу бажано мати фізкультурну, медичну освіту. Інший варіант - великий спортивний стаж плюс сертифікат спеціалізованих курсів. Можна придбати необхідні знання, стажуючись у самих клубах.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фітнес і спорт»