Тренер

Спортивний тренер керує тренуваннями спортсменів, готує їх до змагань. Саме спортивний тренер приводить спортсмена на вищу сходинку п'єдесталу пошани. Основні завдання тренера: вивчити та максимально використовувати індивідуальні фізичні та психологічні ресурси спортсмена; грамотно розподілити навантаження, інтенсивність і режим тренувань, щоб спортсмен встигав відновитися до вирішального старту; підібрати найбільш ефективні засоби і методи фізичної, технічної, тактичної, психологічної та теоретичної підготовки для досягнення кращих результатів; слідкувати за станом здоров'я спортсмена, підтримувати емоційно і настроювати на перемогу.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Привабливість роботи тренера — бачити результат своєї праці.

Мінуси професії

  • У тренерів, зазвичай, єдиний вихідний — неділя. Якщо ж наближається чемпіонат, то вихідні та свята скасовуються. Звичайна справа — відрядження, виїзди на збори.

Місце роботи

Спортивні клуби, секції, фітнес-центри, ДЮСШ та інші фізкультурно-спортивні організації.

Особисті якості

Здорове честолюбство, бажання досягти результатів, виховати чемпіона; терпіння — тренувальний процес вимагає довгих років підготовки; цілеспрямованість і самоконтроль для об'єктивної оцінки своїх успіхів і промахів; готовність підвищувати кваліфікацію, самоудосконалюватися; справедливість (особливо при роботі з дітьми).

Кар'єра

Зарплати тренерів можуть відрізнятися в рази. Тому тренеру-початківцю потрібно бути морально готовим до невеликої зарплатні.

Освіта

Гарний старт для тренерської кар'єри — навчання у спеціалізованому спортивному ВНЗ.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Фітнес і спорт»