Інструктор з фітнесу

Категория: Фітнес і спорт

Слідом за європейським світом наша країна потроху переймає культ здорового способу життя. Тепер заняття спортом придбали структурований вигляд. З'явилася величезна кількість фітнес-клубів і мереж фітнес-центрів. І тепер ви вже не самотній прихильник міцного тіла і духу, який мляво розмахує руками на пустинному стадіоні. З вами працює спеціаліст тренер з фітнесу.

Він ваш учитель, без рекомендацій якого повноцінна фізична підготовка неможлива. Не випадково навіть багаторазові олімпійські чемпіони займаються з особистим інструктором.

Найвідповідальніше перше заняття, коли клієнти освоюють основні вправи, потім вже відпрацьовують їх до автоматизму. Професійний тренер не лише продумає комплекс вправ, покаже, як правильно їх виконувати, але й дасть своєму підопічному імпульс, поштовх до самовдосконалення, підтримає його у важку хвилину. А у чомусь покаже свою суворість.

Специфіка професії

Плюси професії

  • фітнес швидко розвивається і потребує більше працівників;
  • приємно бачити результат, коли люди стають здоровими, радісними і красивими.
  • є можливість постійно підтримувати і власну спортивну форму;
  • у хорошого спеціаліста з часом сформується власна клієнтська мережа, яка забезпечує фінансове благополуччя.

Мінуси професії

  • великі фізичні навантаження - інструктори стрибають, танцюють, рухаються по кілька годин на добу;
  • робочий день більшості тренерів починається тоді, коли більшість людей закінчує свою роботу;
  • не дивлячись на власне самопочуття, тренер повинен давати клієнтам заряд бадьорості та гарного настрою

Місце роботи

В основному у фітнес-клубах, приватних чи державних оздоровчих установах.

Особисті якості

Тим, хто не любить людей, нервозний і дратівливий, не варто бути фітнес-тренером. Навряд чи хтось піде вдруге на заняття до відлюдного або внутрішньо скутому інструктору. Незалежно від свого стану, важливо дати клієнтам заряд позитивних емоцій. Люди приходять різні, зі своїми проблемами і де як не в фітнес-клубі їм набратися сил.

Тренеру з фітнесу потрібно слухати і чути слова клієнта. Реагувати на його емоції, відчувати їх. Клієнт прийшов розсерджений? Нехай покрокує хвилин 20-30 - злість і пройде. У стані агресії можна підняти велику вагу. Але хто потім буде лікувати хвору спину. Крім емоційної складової для тренера важлива ще й власна фізична форма. Адже кому захочеться йти на тренування до слабкого інструктора з черевцем.

Кар'єра

Стартова посада - фітнес-інструктор групових занять. Через два-три роки бездоганної роботи можна стати персональним тренером по одному з видів тренувань. Ще через пару років є шанс дорости до майстера-тренера, який володіє всіма методиками клубу і видами тренувань.

Освіта

Стати тренером з фітнесу неможливо без глибоких знань фізіології, анатомії, біомеханіки. Для підготовки ефективної програми занять потрібно врахувати, крім побажань клієнта (стати струнким, розвинути мускулатуру), стан його здоров'я. Адже тренер-дилетант може не лише залишити людини на тому ж рівні фізичної підготовки, але й дуже сильно йому зашкодити їй.
Тому тренеру з фітнесу бажано мати фізкультурну, медичну освіту. Інший варіант - великий спортивний стаж плюс сертифікат спеціалізованих курсів. Можна придбати необхідні знання, стажуючись у самих клубах.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Фітнес і спорт»