Секретар

Категория: Секретаріат, діловодство, АГВ

Кваліфікований секретар - права рука керівника, його незамінний помічник і, звичайно ж, обличчя фірми. Вважається, що це суто жіноча професія, однак секретарями можуть бути і чоловіки. Секретар зі знанням іноземних мов може працювати в українському представництві зарубіжної компанії, у спільному підприємстві або в українській організації, яка пов'язана з закордонними партнерами. В обов'язки секретаря, зазвичай, входять: прийом відвідувачів, ведення діловодства (хоча б реєстрація вхідної та вихідної документації); обслуговування керівника (нерідко планування його робочого дня); прийом телефонних дзвінків, що надходять керівнику; організація прийомів і нарад, замовлення готелів та авіаквитків (для керівника і для всіх інших працівників); замовлення канцтоварів та інших речей, необхідних для життєдіяльності офісу, іноді - забезпечення керівника продуктами.

Специфіка професії

Плюси професії

 • багато знайомств;
 • повна і достовірна інформація про справи фірми;
 • придбання навичок спілкування і роботи з фахівцями різних сфер діяльності та займаних посад;
 • досвід організаторської діяльності;
 • робота стабільна і не припускає великого фізичного навантаження;
 • можна поєднувати з навчанням;
 • обличчя компанії.

Мінуси професії

 • ненормований робочий день (приходити на роботу раніше шефа, а йти додому пізніше);
 • не завжди є можливість реалізуватися;
 • якщо фірма невелика, може стати нудно від нестачі роботи;
 • роботодавець може негативно поставитися до того, що ти робиш домашнє завдання на робочому місці;
 • завжди добре виглядати, незалежно від обставин.

Місце роботи

Секретар сьогодні потрібний практично кожній організації.

Особисті якості

Специфіка роботи секретаря  - численні контакти з людьми: керівником, співробітниками, відвідувачами, телефонними абонентами. А тому, доброзичливість, комунікабельність і культура спілкування (делікатність і тактовність) для секретаря просто незамінні. У будь-якої людини після спілкування з секретарем повинно залишитися відчуття, що фірма зробить все можливе, щоб вирішити його проблему. Важливим умінням для секретаря є здатність організувати своє робоче місце і час. Запізнення зовсім не припустимі для людей цієї професії. Це стосується як часу приходу на роботу, так і своєчасності підготовки документів та доповіді їх керівникові. Також сюди можна віднести професіоналізм, відповідальність, дипломатичність і гарну пам'ять.

Кар'єра

Секретар-референт, офіс-менеджер, а в деяких випадках і виконавчий директор.

Освіта

Сьогодні вимоги до рівня знань людей цієї професії постійно підвищуються, і все частіше роботодавці хочуть бачити своїх секретарів з вищою освітою. Крім того, слід знати комп'ютер на рівні користувача та основи діловодства. Безперечним плюсом буде знання іноземної мови.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Секретаріат, діловодство, АГВ»