Секретар

Кваліфікований секретар — права рука керівника, його незамінний помічник і, звичайно ж, обличчя фірми. Вважається, що це суто жіноча професія, однак секретарями можуть бути і чоловіки. Секретар зі знанням іноземних мов може працювати в українському представництві закордонної компанії, у спільному підприємстві або в українській організації, яка пов'язана з закордонними партнерами. В обов'язки секретаря, зазвичай, входять: прийом відвідувачів, ведення діловодства (хоча б реєстрація вхідної та вихідної документації); обслуговування керівника (нерідко планування його робочого дня); прийом телефонних дзвінків, що надходять керівнику; організація прийомів і нарад, замовлення готелів та авіаквитків (для керівника і для всіх інших працівників); замовлення канцтоварів та інших речей, необхідних для життєдіяльності офісу, іноді — забезпечення керівника продуктами.

Специфіка професії

Плюси професії

 • багато знайомств;
 • повна і достовірна інформація про справи фірми;
 • придбання навичок спілкування і роботи з фахівцями різних сфер діяльності та займаних посад;
 • досвід організаторської діяльності;
 • робота стабільна і не припускає великого фізичного навантаження;
 • можна поєднувати з навчанням;
 • обличчя компанії.

Мінуси професії

 • ненормований робочий день (приходити на роботу раніше шефа, а йти додому пізніше);
 • не завжди є можливість реалізуватися;
 • якщо фірма невелика, може стати нудно від нестачі роботи;
 • роботодавець може негативно поставитися до того, що ти робиш домашнє завдання на робочому місці;
 • завжди добре виглядати, незалежно від обставин.

Місце роботи

Секретар сьогодні потрібний практично кожній організації.

Особисті якості

Специфіка роботи секретаря — численні контакти з людьми: керівником, співробітниками, відвідувачами, телефонними абонентами. А тому, доброзичливість, комунікабельність і культура спілкування (делікатність і тактовність) для секретаря просто незамінні. У будь-якої людини після спілкування з секретарем повинно залишитися відчуття, що фірма зробить все можливе, щоб розв'язувати його проблему. Важливим умінням для секретаря є здатність організувати своє робоче місце і час. Запізнення зовсім не припустимі для людей цієї професії. Це стосується як часу приходу на роботу, так і своєчасності підготовки документів та доповіді їх керівникові. Також сюди можна віднести професіоналізм, відповідальність, дипломатичність і гарну пам'ять.

Кар'єра

Секретар-референт, офіс-менеджер, а в деяких випадках і виконавчий директор.

Освіта

Сьогодні вимоги до рівня знань людей цієї професії постійно підвищуються, і все частіше роботодавці хочуть бачити своїх секретарів з вищою освітою. Крім того, слід знати комп'ютер на рівні користувача та основи діловодства. Безперечним плюсом буде знання іноземної мови.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Секретаріат, діловодство, АГВ»