Тренінг-менеджер

Тренінг-менеджер лише одна з назв професії, залежно від місця роботи й виконуваних функцій цей фахівець може перебувати під різними іменами:

  • внутрішній (корпоративний) тренінг-менеджер або менеджер з розвитку персоналу в організації;
  • тренер, що працює в тренінговій або консалтинговій компанії або бізнес-тренер, тренер-консультант;
  • тренер-freelancer, вільний тренер, людина, що працює сама на себе.

Специфіка професії

В таких професіях, у яких основне завдання - навчати людей, допомагати їм розкрити свій внутрішній потенціал, завжди є потреба. Тому професія тренінг-менеджера має значні перспективи.

Місце роботи

Великі компанії й організації, тренінгові або консалтингові компанії

Особисті якості

Комунікабельність, організованість, уміння знайти підхід до будь-якої людини

Кар'єра й зарплата

Зарплата тренінг-менеджера, як правило, залежить від місця роботи й професіоналізму. На ринку фрилансерів прибутки можуть бути найрізноманітнішими залежно від завантаженості тренера.
Кар'єра тренінг-менеджера може розвиватися в декількох напрямках. Варіант перший: поступове нагромадження досвіду, розширення портфеля проведених тренінгів, створення власного бренду на тренінговому ринку. Варіант другий: адміністративна кар'єра, зайняти пост керівника навчального центра, директора керування персоналом або іншої аналогічної посади. Нарешті, третій варіант — освоєння суміжних професій: HR-менеджмент (керування кадрами), коучінг (робота на виявлення прихованих можливостей і резервів особистості) або ассесмент (методи й технології оцінки персоналу).

Освіта

Ще років п'ять назад вважалося, що тренером може бути тільки психолог, у крайньому разі педагог. Сьогодні ситуація змінюється: серед талановитих тренерів зустрічаються колишні медики, біологи, лінгвісти, економісти. Однак є два найпопулярніших шляхи в професію:

  • закінчити психологічний або педагогічний факультет і почати вести тренінги;
  • стати гарним фахівцем у якій-небудь області бізнесу, закінчити спеціалізовані курси або майстер-класи, а потім ділитися секретами свого успіху з іншими.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «HR, кадрові служби»