Менеджер по роботі з персоналом

Категория: HR, кадрові служби

Сьогоднішні менеджери з персоналу, або HR-менеджери, прототип тих, кого в радянські часи називали кадровиками. Вони вели особисті справи, писали посадові інструкції, видавали пропуски.
HR-відділ є практично в кожній поважаючій себе організації. Тут працюють менеджери з персоналу різної спеціалізації: ті, хто набирає співробітників у компанію, навчають їх, мотивують і розвивають професійний потенціал.
Менеджер з персоналу - це стратег. Він повинен знайти спосіб, щоб кожний співробітник працював максимально ефективно. Головне -  результат, а щоб його отримати, потрібна серйозна мотивація. Як її домогтися й пояснити працівникам, чого від них чекають - завдання менеджера з персоналу. Для цього він сам має вникнути в суть інновації й стратегію своєї компанії.
Крім цього, HR-фахівці стежать за рівнем кваліфікації штатних працівників компанії й сприяють росту їхнього професіоналізму. Для чого застосовуються різні тести, тренінги й навчальні програми.

Специфіка професії

Плюси професії

До служби персоналу поступово стали ставитися як до важливого: у найбільших компаніях з'являються HR-директори в ранзі віце-президентів і членів ради директорів.

  • 80% успіху компанії залежить від діяльності HR-менеджерів.
  • Досить різноманітна й різнопланова робота.
  • У людей цієї професії завжди є робота.

Мінуси професії

  • Необхідність повідомляти кандидатові, що його кандидатура не пройшла конкурсний відбір або що компанія більше не має потреби в його послугах.
  • Високий ступінь відповідальності за роботу з людським ресурсом, тому що саме від правильності вибору HR-менеджера залежить подальший успіх компанії.
  • Відсутність математичної й бізнес-підготовки для створення процедур в області оплати й атестації персоналу.

Місце роботи

Практично в будь-якій компанії, штат якої перевищує 150 чоловік, існує посада менеджера з персоналу. У деяких великих компаніях відділ з персоналу складається з 10-15 співробітників.

Особисті якості

Для професійного менеджера з персоналу важливі такі якості як працездатність і впевненість у собі. Часто їм доводиться приймати рішення, відповідальність за які вони несуть самостійно.
HR-менеджер повинен бути людиною комунікабельною і позитивно настроєною стосовно співрозмовника.

Кар'єра й зарплата

Чим професійніше й досвідченіше HR-менеджер, тим більше солідних й великих компаній значиться в його трудовій книжці. Якщо дозволяє штат організації, можна претендувати на посаду начальника відділу з персоналу.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «HR, кадрові служби»