Кондуктор

Категория: Транспорт, автобізнес

Ходить по вагону з бадьорим закликом "Оплачуємо проїзд!", продає квитки, перевіряє проїзні документи. Стежить за тим, щоб в автобусі, тролейбусі або трамваї не було безбілетніков. У разі необхідності висаджує "зайців".

Специфіка професії

Робочий день починається у кондуктора в п'ять-шість ранку. Щоб отримати дорожні папери, потрібно приїхати в депо ще раніше. Тривалість зміни в середньому - від семи до дванадцяти годин. Працювати доводиться і в мороз, і в спеку. Пасажири - найрізноманітніші. Деякі зганяють свій поганий настрій на кондуктора, навіть не помічаючи цього. Інколи  доводиться мати справу з пасажирами на підпитку, хуліганами.

Місце роботи

Трамвайні, автобусні та тролейбусні депо.

Особисті якості

Потрібна гарна пам'ять і уважність. Запам'ятати всіх пасажирів, які ввійшли у вагон, які займають місця і просуваються по салону, - непросто. Необхідна також товариськість, доброзичливість, стресостійкість. Попрацювавши кондуктором, з часом навіть дуже скромна людина, навчиться знаходити спільну мову і з бомжом, і з академіком.

Кар'єра

Зазвичай зарплата кондуктора складається з гарантованого окладу плюс відсоток, який залежить від привезеної виручки. Тому існує конкуренція за прибуткові маршрути. Іноді кондукторам виплачуються компенсації за нелегкі умови праці, наприклад, так звані "зимові".

Освіта

Будь-яка.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»