Кондуктор

Ходить по вагону з бадьорим закликом «Оплачуємо проїзд!», продає квитки, перевіряє проїзні документи. Стежить за тим, щоб в автобусі, тролейбусі або трамваї не було безбілетників. У разі необхідності висаджує «зайців».

Специфіка професії

Робочий день починається у кондуктора в п'ять-шість ранку. Щоб отримати дорожні папери, потрібно приїхати в депо ще раніше. Тривалість зміни в середньому — від семи до дванадцяти годин. Працювати доводиться і в мороз, і в спеку. Пасажири — найрізноманітніші. Деякі зганяють свій поганий настрій на кондуктора, навіть не помічаючи цього. Інколи  доводиться мати справу з пасажирами на підпитку, хуліганами.

Місце роботи

Трамвайні, автобусні та тролейбусні депо.

Особисті якості

Потрібна гарна пам'ять і уважність. Запам'ятати всіх пасажирів, які ввійшли у вагон, які займають місця і просуваються по салону, — непросто. Необхідна також товариськість, доброзичливість, стресостійкість. Попрацювавши кондуктором, з часом навіть дуже скромна людина, навчиться знаходити спільну мову і з бомжем, і з академіком.

Кар'єра

Зазвичай зарплата кондуктора складається з гарантованого окладу плюс відсоток, який залежить від привезеної виручки. Тому існує конкуренція за прибуткові маршрути. Іноді кондукторам виплачуються компенсації за нелегкі умови праці, наприклад, так звані «зимові».

Освіта

Будь-яка.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»