Автомеханік

У маленьких автосервісах в основному працюють автомеханіки-універсали: вони роблять все від «а» до «я». У великих центрах зазвичай практикується поділ за спеціалізаціями.

  • автожерстяники виправляють, шпаклюють розбиту машину і готують її до малярних робіт;
  • малярі роблять грубу і остаточну шліфування, готують автомобіль до фарбування і потім фарбують;
  • механіки-діагностики визначають причини поломки (вони особливо користуються попитом у майстернях іномарок);
  • автоелектрики усувають неполадки в електроніці і теж користуються попитом, тому що все більше машин споряджені бортовими комп'ютерами.

Існує ще близько десятка не менш важливих спеціальностей: арматурники, мотористи, фахівці з ремонту коробки передач і т.п.

Специфіка професії

Солідні автомобільні організації останнім часом знижують вікову планку для автомеханіка до 35-40 років.

Місце роботи

Станції технічного обслуговування: великі й дрібні сервіси, автобази, гаражні майстерні.

Особисті якості

Автомеханіку потрібні ретельність, вдумливість, уміння терпляче з'ясовувати причину поломки. Від його уважності часом залежить життя людей. Йому потрібно вміти знаходити спільну мову з керівництвом, колегами і клієнтами.

Кар'єра

Чим краще працюєш, тим складніше і відповідальніше ремонт тобі довіряють. І тим більше заробіток. Самі круті майстри працюють на індивідуальних замовленнях.

Освіта

Одні фірми беруть автомеханіків з середньою спеціальною освітою, інші (зазвичай, великі) вважають, що краще взяти спеціалістів з дипломами ВНЗ.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»