Капітан

Категория: Транспорт, автобізнес

Капітан корабля приймає остаточне рішення з усіх питань, будь то вибір курсу, позапланових ремонтів, позаштатних ситуацій на борту. Він керує діями команди, вирішує проблеми з закупівлею продовольства, навантаженням товару, погоджує час прибуття до порту, забезпечує своєчасне дозаправлення судна пальним і т.п. Капітан розбирається в усьому, починаючи від пристрою корабля і його технічного обладнання і закінчуючи юридичними тонкощами оформлення документів.

Специфіка професії

Завжди потрібно бути готовим до несподіванок. У плаванні може трапитися що завгодно - сильний шторм, зіткнення з дрейфуючим айсбергом, пробої, а вантаж потрібно доставити вчасно у цілості. Більшу частину часу капітану доводиться проводити у плаванні. У капітанів річкових суден у Україні робота сезонна - тільки влітку, взимку - відпустка.

Місце роботи

Компанії, що займаються рибним промислом, пасажирськими та вантажними перевезеннями.

Особисті якості

Перш за все, капітан - це лідер, який вміє керувати людьми. Він здатний знайти підхід до кожного члену екіпажу, залишаючись доброзичливим і, в той же час, вимогливим. Ця робота для тих, хто любить море, не боїться труднощів, має міцне здоров'я. На пасажирському судні капітан - обличчя корабля, і серед його обов'язкових якостей - презентабельна зовнішність, вміння зацікавити співрозмовника, гарні манери. Це досі виключно чоловіча професія. Дівчат на відповідні спеціальності у навчальні заклади не беруть.

Кар'єра

За кордоном це одна з найбільш високооплачуваних професій. В Україні добре заробляють лише капітани далекого плавання. Найвисокооплачуваніша сфера - туризм. Скромніші зарплати у капітанів річкових трамвайчиків і малих суден.

Освіта

Вища. Спеціальність "Судноводіння".

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»