Капітан

Капітан корабля приймає остаточне рішення з усіх питань, будь то вибір курсу, позапланових ремонтів, позаштатних ситуацій на борту. Він керує діями команди, розв'язує проблеми з закупівлею продовольства, навантаженням товару, погоджує час прибуття до порту, забезпечує своєчасне дозаправлення судна пальним і т.п. Капітан розбирається в усьому, починаючи від пристрою корабля і його технічного обладнання і закінчуючи юридичними тонкощами оформлення документів.

Специфіка професії

Завжди потрібно бути готовим до несподіванок. У плаванні може трапитися що завгодно — сильний шторм, зіткнення з дрейфуючим айсбергом, пробої, а вантаж потрібно доставити вчасно у цілості. Більшу частину часу капітану доводиться проводити у плаванні. У капітанів річкових суден в Україні робота сезонна — тільки влітку, взимку — відпустка.

Місце роботи

Компанії, що займаються рибним промислом, пасажирськими та вантажними перевезеннями.

Особисті якості

Перш за все, капітан — це лідер, який вміє керувати людьми. Він здатний знайти підхід до кожного члену екіпажу, залишаючись доброзичливим і, водночас, вимогливим. Ця робота для тих, хто любить море, не боїться труднощів, має міцне здоров'я. На пасажирському судні капітан — обличчя корабля, і серед його обов'язкових якостей — презентабельна зовнішність, вміння зацікавити співрозмовника, гарні манери. Це досі виключно чоловіча професія. Дівчат на відповідні спеціальності у навчальні заклади не беруть.

Кар'єра

За кордоном це одна з найбільш високооплачуваних професій. В Україні добре заробляють лише капітани далекого плавання. Найвисокооплачуваніша сфера — туризм. Скромніші зарплати у капітанів річкових трамвайчиків і малих суден.

Освіта

Вища. Спеціальність «Судноводіння».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»