Водій

Загальна характеристика професії

Керує транспортними засобами різного призначення, перевозить вантажі та людей. Перед виїздом з гаражу перевіряє справність механізмів машини. У разі появи сторонніх шумів під час рейсів повинен встановити причину появи несправності і усунути її. Водій виконує роботи щоденного технічного обслуговування машини: мийка, заправлення паливом і маслом, мастило, змащення і т.п.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Гарна фізична підготовка і витривалість, гарний окомір, слух, гарна реакція на рухомі об'єкти. Повинен володіти великим обсягом уваги, високою здатністю до концентрації та розподілу уваги, розвиненим наочно-образним мисленням, просторовою уявою. Висока емоційна стійкість, самовладання, дисциплінованість, відповідальність.

Медичні протипоказання

Робота не рекомендується людям, які страждають нервово-психічними захворюваннями, захворюваннями хребта, виразковою хворобою, дальтонізмом, епілепсією, які мають монокулярний зір і порушення вестибулярного апарату.

Вимоги до професійної підготовки

Гарна підготовка з математики, фізики, креслення і географії у межах шкільної програми. Повинен знати правила дорожнього руху, будову автомобіля, порядок та періодичність виконання робіт з техобслуговування. Повинен мати достатньо високу техніку водіння автомобіля.

Споріднені професії

Слюсар з ремонту автомобілів, бульдозерист, водій пасажирського транспорту, комбайнер, тракторист.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Транспорт, автобізнес»