Історик

Категория: Гуманітарні науки

Вивчає минуле людства у всьому його різноманітті. Використовуючи знання про різні історичні факти і процеси, відтворює картину життя держави, народів і окремих людей у різні часи. Встановлює закономірності розвитку суспільства і виявляє причинно-наслідкові зв'язки між подіями. Кожен знавець своєї справи спеціалізується на конкретному напрямку: історії первісного суспільства, стародавнього світу, середньовіччя, нового часу, історії окремих країн і народів. Деякі фахівці займаються вивченням і осмисленням галузевої історії (економіки, військової справи, політики, географії та ін.). Багатьох приваблює історія культури (музики, театру, образотворчого мистецтва і т. п.) або науки (фізики, математики, біології і т. п.).

Специфіка професії

Цікава, але дуже кропітка праця в бібліотеках, архівах і сховищах, виставкових залах та запасниках музеїв, спілкування з приватними колекціонерами. Нерідко історики виїжджають в археологічні та етнографічні експедиції, беруть участь у наукових конференціях і симпозіумах. Фахівці, які вивчають історію зарубіжних країн, нерідко відправляються в закордонні відрядження. Ця професія приваблює як чоловіків, так і жінок.

Місце роботи

Науково-дослідницькі інститути, музеї, архіви, великі бібліотеки і меморіальні комплекси.

Особисті якості

Схильність до гуманітарних наук, аналітичний склад розуму, гарна пам'ять на дати, факти, імена і події, старанність, готовність до рутинної роботи.

Освіта

Вища. Спеціальності: «Історія», «Історико-архівознавство», «Історія і теорія образотворчого мистецтва».

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Гуманітарні науки»