Історик

Вивчає минуле людства у всьому його різноманітті. Використовуючи знання про різні історичні факти і процеси, відтворює картину життя держави, народів і окремих людей у різні часи. Встановлює закономірності розвитку суспільства і виявляє причинно-наслідкові зв'язки між подіями. Кожен знавець своєї справи спеціалізується на конкретному напрямку: історії первісного суспільства, стародавнього світу, середньовіччя, нового часу, історії окремих країн і народів. Деякі фахівці займаються вивченням і осмисленням галузевої історії (економіки, військової справи, політики, географії та ін.). Багатьох приваблює історія культури (музики, театру, образотворчого мистецтва і т. п.) або науки (фізики, математики, біології і т. п.).

Специфіка професії

Цікава, але дуже кропітка праця в бібліотеках, архівах і сховищах, виставкових залах та запасниках музеїв, спілкування з приватними колекціонерами. Нерідко історики виїжджають в археологічні та етнографічні експедиції, беруть участь у наукових конференціях і симпозіумах. Фахівці, які вивчають історію зарубіжних країн, нерідко відправляються в закордонні відрядження. Ця професія приваблює як чоловіків, так і жінок.

Місце роботи

Науково-дослідницькі інститути, музеї, архіви, великі бібліотеки і меморіальні комплекси.

Особисті якості

Схильність до гуманітарних наук, аналітичний склад розуму, гарна пам'ять на дати, факти, імена і події, старанність, готовність до рутинної роботи.

Освіта

Вища. Спеціальності: «Історія», «Історико-архівознавство», «Історія і теорія образотворчого мистецтва».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Гуманітарні науки»