Каскадер

Під час зйомок художніх фільмів та рекламних роликів підмінює акторів при виконанні складних або ризикованих трюків. На знімальних майданчиках скаче на коні, бере участь в автомобільних перегонах, стрибає з великої висоти, пірнає глибоко під воду, відбиває удари противників, вривається до палаючих будинків і т. п. Нерідко бере участь у створенні спеціального реквізиту, костюмів, механізмів страховки, декорацій, за допомогою яких виконується трюк, а також у підготовці піротехнічних засобів, що створюють ілюзію небезпечної ситуації. Одні каскадери виконують практично будь-які трюки. Інші беруть участь у зйомках сюжетів лише певної складності та сюжетної лінії.

Специфіка професії

Потрібно не лише добре володіти технікою виконання різних трюків, але й уміти певним чином перевтілюватися. Тільки у цьому випадку каскадер на екрані не буде відрізнятися від актора, якого він заміняє. У процесі зйомок робиться кілька дублів кожного сюжету, тому один і той самий ризикований трюк доводиться виконувати декілька разів. Іноді це призводить до травм. Більшість каскадерів чоловіки.

Місце роботи

Кіностудії, рекламні агентства.

Особисті якості

Хороша спортивна підготовка, витривалість, міцне здоров'я, швидкість реакції, спритність, сміливість, готовність до виправданого ризику та до нестабільного заробітку.

Кар'єра

Оплата праці: гонорарна. Залежить від складності трюку і бюджету художнього фільму або рекламного ролика.

Освіта

Професійні курси.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Шоу-бізнес»