Work.ua 13 років! З днем народження! Приховати банер

Дипломат

Категорія: Право, політика

Дипломат - професія унікальна. Представляти інтереси своєї країни в іноземній державі - справа непроста і відповідальна. Перебуваючи за кордоном, дипломати проводять переговори з зарубіжними партнерами, відстоюють інтереси зовнішньої та внутрішньої національної політики.

Специфіка професії

Плюси професії

  • спілкування з цікавими людьми;
  • творча самореалізація.

Мінуси професії

  • шлях до цієї професії довгий та тернистий;
  • за ореолом престижністі та загадковості, що оточують професію дипломата, криється важка, іноді рутинна, іноді творча, але завжди дуже відповідальна робота;
  • професія дипломата ніколи не була безпечною. Дипломатів викрадали і вбивали. Багато експертів вважають, що нині дипломатичні представництва та їх працівники є однією з найбільш привабливих цілей для терористів.

Місце роботи

Зарубіжні посольства та представництва.

Особисті якості

Вважається, що дипломатами не стають, а народжуються, адже головне у цій професії - талант, який або є, або його немає.

Основні складові успіху в дипломатичній службі - це високий освітній, інтелектуальний і культурний потенціал, історичний досвід, а також мистецтво застосування всього цього на практиці. Таким чином, дипломат повинен бути всебічно розвиненою людиною, мати здоровий глузд і здатність адаптуватися до будь-якої, найнесподіванішої ситуації.

Гарний дипломат повинен володіти цілим рядом особистих якостей: привабливістю, почуттям гумору, порядністю, тактом; бути людиною працьовитою, вольовою, винахідливою, психологічно стійкою, енергійною та відповідальною; мати гарну пам'ять та інтуїцію.
Крім того, дипломат просто зобов'язаний знати культуру та традиції іноземних держав, а також володіти іноземними мовами, адже без цього не можливо налагодити просте взаєморозуміння та спілкування.

Вправний дипломат - це тонкий психолог, який вміє знайти підхід до будь-якого співрозмовника і переконати його у власній правоті, при цьому людина прийде до цього висновку самостійно і не буде відчувати, що на нього хтось тисне.

Кар'єра

Зарплата на держслужбі багатьох не влаштовує. Історично визнано, що людина, яка потрапила до МЗС, повинна бути готовою до певних труднощів, в тому числі фінансових. Але, в перспективі, отримавши направлення за кордон, і відпрацювавши від трьох до п'яти років, можна істотно виправити своє фінансове становище. Гарні дипломати - аж ніяк не бідні люди.

Інші професії в категорії «Право, політика»
Зворотній зв'язок