Суддя

Головне завдання судді — винесення вироку. Прийняти остаточне рішення суддя повинен самостійно, без порад і підказок - вислухавши всі зацікавлені сторони і відійшовши до дорадчої кімнати. Там, наодинці (заборонені навіть телефони) зі справою, яка розглядається, у судді дозріває остаточний вирок чи постанова.

Специфіка професії

У суддів дуже велике навантаження, не завжди вдається відпочити навіть у вихідні. Через цього у багатьох не складається особисте життя. Чоловік може повністю присвятити себе роботі, а жінці треба набагато більше уваги приділяти дому та сім'ї, тому на них лягає подвійне навантаження. При цьому в судовій системі представниць прекрасної статі близько 80%. Чоловіки тут сприймаються на «ура».

Місце роботи

Судові ділянки.

Особисті якості

Щоб стати суддею потрібно:

  • досконало знати юриспруденцію;
  • бути готовим до нестандартних ситуацій;
  • дуже добре знатися на людях;
  • бути уважним до дрібниць;
  • мати гарну інтуїцію;
  • не боятися брати на себе велику відповідальність.

Кар'єра

Судді отримують зарплату з бюджету. Окрім окладу виплачуються надбавки за стаж, клас, навантаження і т.п. Суддя не має права на комерційну діяльність, однак може бути викладачем, займатися наукою, літературою та іншими видами творчості.

Освіта

Без юридичної освіти стати суддею не вийде. І звичайно, якщо ви збираєтесь зайняти таку високу і почесну посаду, закінчувати потрібно престижний ВНЗ з гарними освітніми традиціями (конкурс у цих ВНЗ в середньому 9 осіб на місце).

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Охорона, безпека, поліція»