Юрисконсульт

Загальна характеристика професії

Спеціаліст з керівництва правовою роботою на підприємстві.

Посадові обов'язки

Юрисконсульт бере участь у складанні договорів, візує їх тексти, а також тексти протоколів розбіжностей, організує, а іноді безпосередньо веде претензійну роботу, готує матеріали і виступає в арбітражі по переддоговірним суперечкам і т.п. Він веде активну організаційну роботу, яку можна назвати активним консультуванням. Його завдання — шляхом рекомендацій, порад, підготовки пропозицій і т.п. сприяти широкому використанню правових норм, коштів для підвищення ефективності роботи всіх ланок організації.

Юрисконсульт покликаний звести до граничного мінімуму саму можливість виникнення конфліктних справ, попередити можливе правопорушення в організації. Фахівець даного профілю обов'язково повинен володіти мистецтвом налагодження ділових контактів, умінням переконувати, обгрунтовувати і доводити свою точку зору. Грамотна, чітка, логічна мова є професійно важливою якістю юрисконсульта. Не менш важлива для нього і здатність до письмового подання текстів різної структури і призначення (наприклад, договорів). Споріднена професія — нотаріус.

Кваліфікаційні вимоги

Вища юридична освіта.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Право, політика»