Товарознавець

Загальна характеристика професії

Особа, яка визначає відповідність матеріальних ресурсів стандартам, здійснює зв'язок з постачальниками і споживачами, яка забезпечує оперативний облік надходження і реалізації, контроль, виконання договірних зобов'язань, розшук товарів, які не поступили.

Посадові обов'язки

Визначає вимоги до матеріальних ресурсів, відповідність їх якості стандартам, технічним умовам і іншим нормативним документам, а також укладеним договорам. Бере участь у визначенні відповідності проєктів планів матеріально-технічного забезпечення підприємства, установи, організації планам виробництва, у контролі за виконанням договірних зобов'язань, надходженням і реалізацією сировини, матеріалів, палива, обладнання та готової продукції, у підготовці даних для складання претензій на постачання неякісних товарно-матеріальних цінностей та відповідей на претензії замовників. Контролює наявність матеріальних ресурсів і готової продукції на складах.

Здійснює зв'язок з постачальниками і споживачами і оформляє документи на відвантаження продукції. Бере участь у розробці та впровадженні стандартів організації з матеріально-технічного забезпечення, збуту, контролю якості продукції, організації транспортування і зберігання сировини, матеріалів, палива, устаткування і готових виробів. Веде оперативний облік надходження і реалізації товарно-матеріальних цінностей, контролює своєчасність відвантаження зворотної тари, в необхідних випадках веде розшук вантажів, які не поступили. Бере участь у проведенні інвентаризації, вивчає причини утворення зайвих понаднормативних матеріальних ресурсів і неліквідів, вживає заходи по їх реалізації. Здійснює контроль за дотриманням правил зберігання товарно-матеріальних цінностей на складах, підготовкою готових виробів до відправки споживачам, оформляє необхідні документи, пов'язані з постачанням і реалізацією продукції, складає звітність за встановленими формами.

Кваліфікаційні вимоги

Середня технічна, або економічна освіта.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»