Менеджер з логістики

Логістика в перекладі з грецької означає мистецтво обчислювати, міркувати. Логістика виникла з прагнення підприємців підвищити прибуток шляхом економії. Вона займається плануванням, контролем та управлінням транспортування, складування і зберігання товарів.

Основна задача логіста організувати доставку товару в потрібне місце, до певного часу, з мінімальними витратами. Логіст економить на всьому. За оцінками фахівців, грамотні дії логіста зменшують витрати на виробництво окремих товарів на 30%. Логіст домовляється з постачальниками про терміни, утрясає питання з машинами, контролює розмитнення, підшуковує оптимальне місце зберігання. Налагоджує безперебійну роботу ланцюжка від закупівлі товару до постачання безпосередньо споживачу. Рівень складності роботи логіста залежить від умов роботи. У межах одного магазину це одна категорія складності. У великих торгових мережах вже зовсім інша.

Специфіка професії

Плюси професії

  • оптимальне поєднання кабінетної роботи та виїздів на місця термінали, склади, зустрічі з замовниками;
  • кваліфікацію отримуєш тоді, коли можеш самостійно вибудувати логічний ланцюжок для будь-якого випадку;
  • у кар'єрі логіста величезну роль відіграє досвід роботи чим більший досвід, тим вища зарплата.

Мінуси професії

  • помилка в розрахунках призводить до додаткових грошових витрат за зберігання на складі або за втрату покупців, які замовляють товар у конкурентів;
  • логіст повинен завжди підлаштовуватися під вимоги замовника.

Місце роботи

У всіх великих компаніях, які стикаються з необхідністю зберігати, переміщувати матеріали або готову продукцію, існують спеціальні відділи або служби. Невеликі підприємства теж використовують елементи логістики. Крім того, є компанії, які спеціалізуються виключно на логістиці.

Особисті якості

У цій професії потрібні такі особистісні характеристики, як системне мислення полководця, аналітичні та організаторські здібності менеджера, висока комунікабельність артиста, щоб знаходити спільну мову з різними людьми, від водіїв вантажівок до чиновників митного комітету і гнучкий розум шахіста. Крім того, далеко не вся інформація в логістиці піддається аналізу, тому необхідна також чудова інтуїція і дар передбачення.

Кар'єра

Ієрархічні сходи логістів складаються з таких рівнів: простий виконавець; середній аналітик та координатор, керівник структурного підрозділу служби логістики, головний спеціаліст, топ-менеджери начальники департаментів, служб, відділів.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»