Менеджер з логістики

Категория: Торгівля, логістика, ЗЕД

Логістика в перекладі з грецької означає мистецтво обчислювати, міркувати. Логістика виникла з прагнення підприємців підвищити прибуток шляхом економії. Вона займається плануванням, контролем та управлінням транспортування, складування і зберігання товарів.

Основна задача логіста організувати доставку товару в потрібне місце, до певного часу, з мінімальними витратами. Логіст економить на всьому. За оцінками фахівців, грамотні дії логіста зменшують витрати на виробництво окремих товарів на 30%. Логіст домовляється з постачальниками про терміни, утрясає питання з машинами, контролює розмитнення, підшуковує оптимальне місце зберігання. Налагоджує безперебійну роботу ланцюжка від закупівлі товару до постачання безпосередньо споживачу. Рівень складності роботи логиста залежить від умов роботи. У межах одного магазину це одна категорія складності. У великих торгових мережах вже зовсім інша.

Специфіка професії

Плюси професії

  • оптимальне поєднання кабінетної роботи та виїздів на місця термінали, склади, зустрічі з замовниками;
  • кваліфікацію отримуєш тоді, коли можеш самостійно вибудувати логічний ланцюжок для будь-якого випадку;
  • у кар'єрі логіста величезну роль відіграє досвід роботи чим більший досвід, тим вища зарплата.

Мінуси професії

  • помилка в розрахунках призводить до додаткових грошових витрат за зберігання на складі або за втрату покупців, які замовляють товар у конкурентів;
  • логіст повинен завжди підлаштовуватися під вимоги замовника.

Місце роботи

У всіх великих компаніях, які стикаються з необхідністю зберігати, переміщувати матеріали або готову продукцію, існують спеціальні відділи або служби. Невеликі підприємства теж використовують елементи логістики. Крім того, є компанії, які спеціалізуються виключно на логістиці.

Особисті якості

У цій професії потрібні такі особистісні характеристики, як системне мислення полководця, аналітичні та організаторські здібності менеджера, висока комунікабельність артиста, щоб знаходити спільну мову з різними людьми, від водіїв вантажівок до чиновників митного комітету і гнучкий розум шахіста. Крім того, далеко не вся інформація в логістиці піддається аналізу, тому необхідна також чудова інтуїція і дар передбачення.

Кар'єра

Ієрархічні сходи логістов складаються з таких рівнів: простий виконавець; середній аналітик та координатор, керівник структурного підрозділу служби логістики, головний спеціаліст, топ-менеджери начальники департаментів, служб, відділів.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»