Менеджер з продажу

Сьогодні, коли економічна система як ніколи раніше орієнтована на сферу послуг, професія менеджера з продажу опинилася на першому місці в списку найпопулярніших. Саме ці люди забезпечують фінансовий добробут більшості компаній. Їх життя проходить в нескінченних телефонних розмовах.

Суть роботи менеджерів з продажу реалізація товару. Як правило, його продають через мережу посередників, які, в свою чергу, доставляють товар у магазини або торгівельні точки.

Для того, щоб потік реалізованного товару був рівномірним і постійним, необхідно встановити та підтримати партнерські відносини з клієнтами. А після того, як підписано договір проконтролювати поставку товару і виконання учасниками договору взятих на себе зобов'язань. Одним словом, зробити все, щоб клієнти не шкодували щодо зробленої покупки і зверталися до фірми знову і знову.

Специфіка професії

Плюси професії

 • вимога постійного підвищення рівня освіти;
 • задоволення від вдалої операції;
 • ненормований робочий графік;
 • можливість самореалізації;
 • можливість гарно заробляти;
 • азарт.

Мінуси професії

 • високий ступінь відповідальності;
 • спонтанність діяльності;
 • максимальна динамічність роботи;
 • жорстка аналітика;
 • постійний самоконтроль.

Місце роботи

У компаніях та організаціях, які спеціалізуються на різній торговельні діяльності.

Особисті якості

Перш за все, менеджеру з продажу необхідно добре знати ринок і вміти відчувати зміни на ньому. Бо більша частина роботи менеджера полягає у спілкуванні з клієнтами, йому слід бути комунікативно компетентним, тобто вміти слухати інших, вставати на позицію партнера, а головне прихиляти до себе і викликати довіру оточуючих. Говорити треба так, щоб людям було приємно тебе слухати, і вони розуміли, про що йде мова.

Зберігати і підтримувати контакт з людиною навіть у стані конфлікту. Менеджеру слід навчитися спокійно сприймати критику і не зациклюватися на проблемах. Спеціальна вища освіта познайомить вас з різними стратегіями досягнення результатів, а ось вміло застосовувати їх у житті і знаходити нові ваша задача.

Крім того, фахівець у цій галузі повинен мати творчі здібності: генерувати ідеї і творчо підходити до вирішення проблем і взаємодії з клієнтами.

Кар'єра

Керівник напрямку, керівник відділу.

Освіта

Перш за все, необхідно досконально знати предмет продажу. Для цього добре підійде освіта в профільному ВНЗ. Так, якщо ви продаєте одяг непогано б закінчити текстильний ВНЗ, трактори — спеціальність, пов'язану з автомобілебудування, літаки — авіаційні ВНЗ або спеціальності.

Однак однієї її не завжди буває достатньо. Для успішної кар'єри бажано отримати спеціальну управлінську освіту. Додайте сюди знання одного або декількох іноземних мов і природний дар продавати і ви отримаєте необхідний набір знань сучасного менеджера з оптового продажу.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»