Менеджер з продажу

Категория: Торгівля, логістика, ЗЕД

Сьогодні, коли економічна система як ніколи раніше орієнтована на сферу послуг, професія менеджера з продажу опинилася на першому місці в списку найпопулярніших. Саме ці люди забезпечують фінансовий добробут більшості компаній. Їх життя проходить в нескінченних телефонних розмовах.

Суть роботи менеджерів з продажу реалізація товару. Як правило, його продають через мережу посередників, які, в свою чергу, доставляють товар у магазини або торгівельні точки.

Для того, щоб потік реалізованного товару був рівномірним і постійним, необхідно встановити та підтримати партнерські відносини з клієнтами. А після того, як підписано договір проконтролювати поставку товару і виконання учасниками договору взятих на себе зобов'язань. Одним словом, зробити все, щоб клієнти не шкодували щодо зробленої покупки і зверталися до фірми знову і знову.

Специфіка професії

Плюси професії

 • вимога постійного підвищення рівня освіти;
 • задоволення від вдалої операції;
 • ненормований робочий графік;
 • можливість самореалізації;
 • можливість гарно заробляти;
 • азарт.

Мінуси професії

 • високий ступінь відповідальності;
 • спонтанність діяльності;
 • максимальна динамічність роботи;
 • жорстка аналітика;
 • постійний самоконтроль.

Місце роботи

У компаніях та організаціях, які спеціалізуються на оізній торгівельнії діяльності.

Особисті якості

Перш за все, менеджеру з продажу необхідно добре знати ринок і вміти відчувати зміни на ньому. Так як більша частина роботи менеджера полягає у спілкуванні з клієнтами, йому слід бути комунікативно компетентним, тобто вміти слухати інших, вставати на позицію партнера, а головне прихиляти до себе і викликати довіру оточуючих. Говорити треба так, щоб людям було приємно тебе слухати, і вони розуміли, про що йде мова.

Зберігати і підтримувати контакт з людиною навіть у стані конфлікту. Менеджеру слід навчитися спокійно сприймати критику і не зациклюватися на проблемах. Спеціальна вища освіта познайомить вас з різними стратегіями досягнення результатів, а ось вміло застосовувати їх у житті і знаходити нові ваша задача.

Крім того, фахівець у цій галузі повинен мати творчі здібності: генерувати ідеї і творчо підходити до вирішення проблем і взаємодії з клієнтами.

Кар'єра

Керівник напрямку, керівник відділу.

Освіта

Перш за все, необхідно досконально знати предмет продажу. Для цього добре підійде освіта в профільному вузі. Так, якщо ви продаєте одяг непогано б закінчити текстильний вуз, трактори - спеціальність, пов'язану з автомобілебудування, літаки - авіаційні ВНЗ або спеціальності.

Однак однієї її не завжди буває достатньо. Для успішної кар'єри бажано отримати спеціальну управлінську освіту. Додайте сюди знання одного або декількох іноземних мов і природний дар продавати і ви отримаєте необхідний набір знань сучасного менеджера з оптового продажу.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»