Криміналіст

Категорія: Охорона, безпека, міліція

Його завдання провести всі необхідні експертизи, які допоможуть знайти злочинця. Саме він першим з оперативної групи заходить до пограбованої квартири або на місце вбивства: фотографує, знімає відбитки пальців, оглядає, упаковує всі речові докази. По одній знайденій волосинці криміналіст зможе визначити групу крові, стать і приблизний вік її власника. По сліду від кулі - з якої зброї і як стріляли. За відбитками шин - марку автомобіля, за почерком - автора листа і т. п.

Специфіка професії

Іноді доводиться виїжджати на місця події по 10 -15 раз за день (чи ніч). Так потім ще у лабораторії працювати дві-три години, якщо слід гарно читається. Деякі відбитки доводиться розглядати десятки разів різними способами і в лупу, і через мікроскоп, і перезнімати їх на фото, якщо буде потрібно. Дактилоскопія відкриває свої секрети лише старанним і кропітким. У цій професії потрібні залізні нерви, уважність, мобільність та відповідальність. Помилятися експерт не має права - занадто багато чого залежить від достовірності представлених у суді доказів.

Місце роботи

Структури міністерства внутрішніх справ, правоохоронні органи. Останнім часом з'явилися і приватні лабораторії, де можна замовити проведення експертизи за гроші на підставі постанови нотаріуса. У такі організації звертаються, наприклад, коли виникають сумніви в справжності документів.

Особисті якості

Стресостійкість, акуратність, копіткість, вміння працювати в команді та аналітичний розум.

Освіта

Спеціальність "Судова експертиза", "Юриспруденція".

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Охорона, безпека, міліція»