Криміналіст

Його завдання провести всі необхідні експертизи, які допоможуть знайти злочинця. Саме він першим з оперативної групи заходить до пограбованої квартири або на місце вбивства: фотографує, знімає відбитки пальців, оглядає, упаковує всі речові докази. По одній знайденій волосинці криміналіст зможе визначити групу крові, стать і приблизний вік її власника. По сліду від кулі — з якої зброї і як стріляли. За відбитками шин — марку автомобіля, за почерком — автора листа і т. п.

Специфіка професії

Іноді доводиться виїжджати на місця події по 10-15 раз за день (чи ніч). Так потім ще у лабораторії працювати дві-три години, якщо слід гарно читається. Деякі відбитки доводиться розглядати десятки разів різними способами і в лупу, і через мікроскоп, і перезнімати їх на фото, якщо буде потрібно. Дактилоскопія відкриває свої секрети лише старанним і кропітким. У цій професії потрібні залізні нерви, уважність, мобільність та відповідальність. Помилятися експерт не має права - занадто багато чого залежить від достовірності представлених у суді доказів.

Місце роботи

Структури міністерства внутрішніх справ, правоохоронні органи. Останнім часом з'явилися і приватні лабораторії, де можна замовити проведення експертизи за гроші на підставі постанови нотаріуса. У такі організації звертаються, наприклад, коли виникають сумніви в справжності документів.

Особисті якості

Стресостійкість, акуратність, копіткість, вміння працювати в команді та аналітичний розум.

Освіта

Спеціальність «Судова експертиза», «Юриспруденція».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Охорона, безпека, поліція»