ERP-програміст

ERP (Enterprise Resource Planning) це комплекс додатків, що дозволяють створити єдину автоматизовану систему керування підприємством (або її ключовими бізнес-процесами). Вона містить у собі набір підсистем, пов'язаних з діяльністю компанії: фінанси (бухгалтерський і податковий облік і звітність, бюджетування й т.п.), виробництво, керування кадрами, маркетинг і продажі (CRM) та ін.

ERP-система дозволяє досягти погодженої роботи різних підрозділів підприємства, знижуючи при цьому адміністративні витрати.

Останнім часом необхідність впровадження ERP-систем усвідомлює все більша кількість підприємств. А виходить, зростає і попит на фахівців в цій області. Робота в компаніях-інтеграторах, обіцяє співробітникам значні перспективи в плані кар'єрного й фінансового росту. А тому багато сьогоднішніх випускників технічних вузів готові відмовитися від роботи за спеціальністю, і почати кар'єру з посади стажиста в компаніях-інтеграторах.

Сферу ERP-технологій неможливо вивчити по книгах або інститутських курсах на такому рівні, щоб вступати в який-небудь реальний проект, а фахівців на ринку недостатньо. Часто компаніям, що займаються впровадженням ERP-систем, потрібна людина, що бажає розвиватися в цій області, але не володіє належним досвідом участі в реальних проектах. Якщо ви вчилися або тільки закінчуєте технічний вуз, маєте відношення до програмування й здатності до логічного мислення, то вам буде близька посада ERP-програміста.

Такі фахівці відповідають за технічну сторону реалізації проекту: написання коду, стабільність роботи програми та ін. Чим масштабніше проект, тим більше програмістів на ньому задіяно. Кожен фахівець займається окремим блоком роботи й повинен знати його досконально. Програмісти можуть працювати над адаптацією тієї або іншої частин уже готової програми до конкретних умов або особливостей підприємства, технічним дизайном, настроюванням користувальницьких інтерфейсів і т.д.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Роботодавець забезпечує навчання й досвід роботи під своїм брендом.
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект впроваджується швидко).
  • Динамічний ріст оплати праці, що відповідає рівню компетентності й обов'язкам у проекті.
  • Попит на ринку праці.
  • При настроюванні кожної наступної системи фахівець отримує масу нової корисної інформації.

Мінуси професії

  • На початковому етапі невисока заробітна плата.
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект триває довго).
  • Занадто багато часу проводиш із одним продуктом.
  • Не факт, що досвід роботи з однією ERP-системою буде цінуватися в іншого ІТ-интегратора, що працює з іншою ERP-системою.

Місце роботи

Системні інтегратори, компанії по ІТ-консалтингу (впровадження), ІТ-відділ підприємств, у яких уже встановлена ERP-система (підтримка).

Особисті якості

ERP-програміст повинен мати всі якості, властиві класичному програмістові: терпіння й витримка в процесі розробки й налагодження програми; уміння швидко адаптуватися до нового; об'єктивно оцінювати можливості технологій й їхнє використання в кожному конкретному випадку.

Кар'єра й зарплата

Після завершення трьох-чотирьох проектів, програміст звичайно стає або провідним розроблювачем (архітектором), або перекваліфіковується в консультанта.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»