ERP-програміст

ERP (Enterprise Resource Planning) це комплекс додатків, що дозволяють створити єдину автоматизовану систему керування підприємством (або її ключовими бізнес-процесами). Вона містить у собі набір підсистем, пов'язаних з діяльністю компанії: фінанси (бухгалтерський і податковий облік і звітність, бюджетування й т.п.), виробництво, керування кадрами, маркетинг і продажі (CRM) та ін.

ERP-система дозволяє досягти погодженої роботи різних підрозділів підприємства, знижуючи при цьому адміністративні витрати.

Останнім часом необхідність впровадження ERP-систем усвідомлює все більша кількість підприємств. А виходить, зростає і попит на фахівців в цій області. Робота в компаніях-інтеграторах, обіцяє співробітникам значні перспективи в плані кар'єрного й фінансового росту. А тому багато сьогоднішніх випускників технічних вузів готові відмовитися від роботи за спеціальністю, і почати кар'єру з посади стажиста в компаніях-інтеграторах.

Сферу ERP-технологій неможливо вивчити по книгах або інститутських курсах на такому рівні, щоб вступати в який-небудь реальний проект, а фахівців на ринку недостатньо. Часто компаніям, що займаються впровадженням ERP-систем, потрібна людина, що бажає розвиватися в цій області, але не володіє належним досвідом участі в реальних проектах. Якщо ви вчилися або тільки закінчуєте технічний вуз, маєте відношення до програмування й здатності до логічного мислення, то вам буде близька посада ERP-програміста.

Такі фахівці відповідають за технічну сторону реалізації проекту: написання коду, стабільність роботи програми та ін. Чим масштабніше проект, тим більше програмістів на ньому задіяно. Кожен фахівець займається окремим блоком роботи й повинен знати його досконально. Програмісти можуть працювати над адаптацією тієї або іншої частин уже готової програми до конкретних умов або особливостей підприємства, технічним дизайном, настроюванням користувальницьких інтерфейсів і т.д.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Роботодавець забезпечує навчання й досвід роботи під своїм брендом.
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект впроваджується швидко).
  • Динамічний ріст оплати праці, що відповідає рівню компетентності й обов'язкам у проекті.
  • Попит на ринку праці.
  • При настроюванні кожної наступної системи фахівець отримує масу нової корисної інформації.

Мінуси професії

  • На початковому етапі невисока заробітна плата.
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект триває довго).
  • Занадто багато часу проводиш із одним продуктом.
  • Не факт, що досвід роботи з однією ERP-системою буде цінуватися в іншого ІТ-интегратора, що працює з іншою ERP-системою.

Місце роботи

Системні інтегратори, компанії по ІТ-консалтингу (впровадження), ІТ-відділ підприємств, у яких уже встановлена ERP-система (підтримка).

Особисті якості

ERP-програміст повинен мати всі якості, властиві класичному програмістові: терпіння й витримка в процесі розробки й налагодження програми; уміння швидко адаптуватися до нового; об'єктивно оцінювати можливості технологій й їхнє використання в кожному конкретному випадку.

Кар'єра й зарплата

Після завершення трьох-чотирьох проектів, програміст звичайно стає або провідним розроблювачем (архітектором), або перекваліфіковується в консультанта.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»