Бізнес-аналітик

Великі компанії мають у своїй структурі безліч відділів. Щоб покращити обмін інформацією між ними й оптимізувати бізнес-процеси, на підприємствах організовуються інформаційні комп'ютерні мережі (ЕRP-системи) — комплекс додатків, який дозволяє створити єдину автоматизовану систему управління підприємством або її ключовими бізнес-процесами. Їх розробкою займається системний аналітик.  Він або модернізує систему, що вже існує на підприємстві, або моделює нову. У його обов'язки входить збір вимог до створюваного продукту за допомогою анкетування й інтерв'ю користувачів. Системний аналітик розробляє технічне завдання на створення програмного забезпечення, проєктує документальне оформлення системної та програмної архітектури ІТ-системи, ставить завдання на розробку і тестування. А після закінчення проєкту пояснює правила роботи користувачам і розв'язувати проблеми функціонування на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.

Специфіка професії

Плюси професії

  • це добре оплачувана праця;
  • творча робота, кожен проєкт унікальний і вимагає свого підходу до розробки,
  • видно відчутну користь діяльності, коли робочий процес у фірмі має чіткий стиль і послідовність;
  • набуття навичок комунікативного спілкування, а також збільшення кількості корисних знайомств шляхом проєктів в різних організаціях.

Мінуси професії

  • робота системного аналітика не завжди обмежується роботою в одному місті, а тому людям цієї професії багато часу доводиться проводити у відрядженнях;
  • клієнт не завжди в змозі зрозуміти відмінність однієї системи від іншої, звідси розбіжності, суперечки, непорозуміння;
  • високий робочий ритм;
  • нерідко користувачі негативно ставитися до впровадження нової інформаційної системи;
  • часто замовник не може сформулювати завдання.

Місце роботи

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Особисті якості

Терпіння, терпіння та ще раз терпіння. Його знадобиться багато: і при обговоренні деталей проєкту із замовниками, і при спілкуванні з користувачами, і при розв'язанні технічних проблем. Потрібно уміти знаходити спільну мову з кожним, з ким доведеться спілкуватися, а спілкуватися доведеться багато. Під час обговорення швидко входити в курс справи, схоплювати суть і оптимізувати обсяг робіт (інколи завдання виявляється значно простішим, ніж передбачає замовник).

Кар'єра

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Освіта

Працювати у сфері ІТ системним аналітиком без знань інформаційних систем неможливо. Проте бувають випадки, коли системними аналітиками стають люди, що здобули будь-яку освіту, як технічну, так і гуманітарну. Так, наприклад, технарі зазнають менше проблем з технічними питаннями, а гуманітаріям простіше домовитися із замовниками. І ще один нюанс. Відразу після інституту стати системним аналітиком складно. Хоча вакансій зустрічається багато, скрізь потрібні професіонали з досвідом. В цьому випадку можна починати кар'єру з посади помічника аналітика стажистом.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»