Спеціаліст з інформаційної безпеки

Підключення до інтернету, організація телекомунікаційних систем, локальні мережі та мобільний зв'язок допомагають у бізнесі. Однак відразу виникає ризик витоку інформації. А значить, з'являється потреба у фахівцях з інформаційної безпеки.

Ця посада виникла на стику двох напрямків інформаційних технологій та технологій забезпечення безпеки. Без співробітників з інформаційної безпеки сьогодні не можуть обійтися ні комерційні структури, ні відомчі організації, такі як ФСБ.

У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп'ютерні мережі від вірусних атак або злому хакерів. Вони запобігають витоку важливої інформації, підробці даних і некомпетентності (злому умислі) власних співробітників.
У другому розробляють системи захисту стратегічної інформації по обороноздатності країни, формують секретні бази даних, зберігають таємницю «ядерної валізки».

Специфіка професії

Плюси професії

  • тут використовуються останні передові технології;
  • можливість відвідувати конференції та семінари;
  • сфера інформаційної безпеки стрімко розвивається, отже, попит на фахівців у цій галузі буде рости ще довго;
  • широкий спектр необхідних знань від правових до організаційно-технічних питань;
  • спілкування з різноманітними фахівцями, а це можливість зав'язати корисні зв'язку.

Мінуси професії

  • організації, які потребують захисту, можуть бути розташовані по всій Україні, тому можливі часті відрядження;
  • велика відповідальність, бо доводиться відповідати за збереження всієї інформації компанії.

Місце роботи

У відомчих і комерційних організаціях, що мають власні комп'ютерні мережі і потребують збереження корпоративних відомостей і важливої комерційної інформації.

Особисті якості

Створення та налагодження систем захисту це завжди робота кількох фахівців: керівника компанії, аналітика, проєктувальників систем, програмістів. До всіх потрібно знайти підхід і зуміти поставити задачу зрозумілою для них мовою. А тому комунікабельність і вміння працювати в команді для такого фахівця просто незамінні.

Кар'єра

Сама по собі ця позиція вже включає одну з вищих ступенів кар'єрного росту в сфері ІТ, однак можна ще спробувати свої сили на посаді начальника відділу або департаменту інформаційної безпеки.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»