Спеціаліст з інформаційної безпеки

Категорія: IT, комп'ютери та Інтернет

Підключення до інтернету, організація телекомунікаційних систем, локальні мережі та мобільний зв'язок допомагають у бізнесі. Однак відразу виникає ризик витоку інформації. А значить, з'являється потреба у фахівцях з інформаційної безпеки.

Ця посада виникла на стику двох напрямків інформаційних технологій та технологій забезпечення безпеки. Без співробітників з інформаційної безпеки сьогодні не можуть обійтися ні комерційні структури, ні відомчі організації, такі як ФСБ.

У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп'ютерні мережі від вірусних атак або злому хакерів. Вони запобігають витоку важливої інформації, підробці даних і некомпетентності (злому умислі) власних співробітників.
У другому розробляють системи захисту стратегічної інформації по обороноздатності країни, формують секретні бази даних, зберігають таємницю «ядерної валізки».

Специфіка професії

Плюси професії

  • тут використовуються останні передові технології;
  • можливість відвідувати конференції та семінари;
  • сфера інформаційної безпеки стрімко розвивається, отже, попит на фахівців у цій галузі буде рости ще довго;
  • широкий спектр необхідних знань від правових до організаційно-технічних питань;
  • спілкування з різноманітними фахівцями, а це можливість зав'язати корисні зв'язку.

Мінуси професії

  • організації, які потребують захисту, можуть бути розташовані по всій Україні, тому можливі часті відрядження;
  • велика відповідальність, бо доводиться відповідати за збереження всієї інформації компанії.

Місце роботи

У відомчих і комерційних організаціях, що мають власні комп'ютерні мережі і потребують збереження корпоративних відомостей і важливої комерційної інформації.

Особисті якості

Створення та налагодження систем захисту це завжди робота кількох фахівців: керівника компанії, аналітика, проєктувальників систем, програмістів. До всіх потрібно знайти підхід і зуміти поставити задачу зрозумілою для них мовою. А тому комунікабельність і вміння працювати в команді для такого фахівця просто незамінні.

Кар'єра

Сама по собі ця позиція вже включає одну з вищих ступенів кар'єрного росту в сфері ІТ, однак можна ще спробувати свої сили на посаді начальника відділу або департаменту інформаційної безпеки.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»