Аналітик

Великі компанії мають у своїй структурі безліч відділів. Щоб поліпшити обмін інформацією між ними й оптимізувати бізнеси-процеси, на підприємствах організовуються інформаційні комп'ютерні мережі (ЕRP- системи) комплекс додатків, що дозволяє створити єдину автоматизовану систему керування підприємством або її ключовими бізнес-процесами. Їхньою розробкою займається системний аналітик. Він або модернізує вже існуючу на підприємстві систему, або моделює нову. У його обов'язки входить збір вимог до створюваного продукту за допомогою анкетування й інтерв'ю користувачів.

Системний аналітик розробляє технічне завдання на створення програмного забезпечення, проектує документальне оформлення системної й програмної архітектур ІТ-системи, ставить завдання на розробку й тестування. А після закінчення проекту пояснює правила роботи користувачам і вирішує проблеми функціонування на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Це високооплачувана робота.
  • Творча робота: кожний проект унікальний і вимагає свого підходу до розробки.
  • Помітна відчутна користь діяльності, коли робочий процес у фірмі має чіткий стиль і послідовність.
  • Придбання навичок комунікативного спілкування, а також розширення кола корисних знайомств за рахунок проектів у різних організаціях.

Мінуси професії

  • Робота системного аналітика не завжди обмежується рамками одного міста, а тому людям цієї професії багато часу доводиться проводити у відрядженнях.
  • Клієнт не завжди в стані зрозуміти відмінність однієї системи від іншої, звідси розбіжності, суперечки, непорозуміння.
  • Високий робочий ритм.
  • Нерідко користувачі негативно ставляться до впровадження нової інформаційної системи.
  • Часто замовник не може сформулювати завдання.

Місце роботи

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Особисті якості

Терпіння, терпіння й ще раз терпіння. Його знадобиться багато: і під час обговорення деталей проекту із замовниками й при спілкуванні з користувачами, і при рішенні технічних проблем. Потрібно вміти знаходити загальну мову з кожним, з ким доведеться спілкуватися, а спілкуватися доводиться багато. У ході обговорення швидко входити в курс справи, уловлювати суть й оптимізувати обсяг робіт (іноді завдання виявляється значно простіше, ніж припускає замовник).

Кар'єра

Керівник відділу, керівник компанії-інтегратора.

Освіта

Працювати в сфері ІТ системним аналітиком без знань інформаційних систем неможливо. Проте бувають випадки, коли системними аналітиками стають люди, що отримали різноманітну освіту, як технічну, так і гуманітарну. Так, наприклад, технарі  мають менше проблем з технічними питаннями, а гуманітаріям простіше домовитися із замовниками.
І ще один нюанс. Відразу після інституту стати системним аналітиком складно. Хоча вакансій зустрічається багато, скрізь потрібні професіонали з досвідом. У цьому випадку можна починати кар'єру з посади помічника аналітика стажиста.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»