Аналітик

Великі компанії мають у своїй структурі безліч відділів. Щоб поліпшити обмін інформацією між ними й оптимізувати бізнеси-процеси, на підприємствах організовуються інформаційні комп'ютерні мережі (ЕRP- системи) комплекс додатків, що дозволяє створити єдину автоматизовану систему керування підприємством або її ключовими бізнес-процесами. Їхньою розробкою займається системний аналітик. Він або модернізує вже існуючу на підприємстві систему, або моделює нову. У його обов'язки входить збір вимог до створюваного продукту за допомогою анкетування й інтерв'ю користувачів.

Системний аналітик розробляє технічне завдання на створення програмного забезпечення, проектує документальне оформлення системної й програмної архітектур ІТ-системи, ставить завдання на розробку й тестування. А після закінчення проекту пояснює правила роботи користувачам і вирішує проблеми функціонування на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Це високооплачувана робота.
  • Творча робота: кожний проект унікальний і вимагає свого підходу до розробки.
  • Помітна відчутна користь діяльності, коли робочий процес у фірмі має чіткий стиль і послідовність.
  • Придбання навичок комунікативного спілкування, а також розширення кола корисних знайомств за рахунок проектів у різних організаціях.

Мінуси професії

  • Робота системного аналітика не завжди обмежується рамками одного міста, а тому людям цієї професії багато часу доводиться проводити у відрядженнях.
  • Клієнт не завжди в стані зрозуміти відмінність однієї системи від іншої, звідси розбіжності, суперечки, непорозуміння.
  • Високий робочий ритм.
  • Нерідко користувачі негативно ставляться до впровадження нової інформаційної системи.
  • Часто замовник не може сформулювати завдання.

Місце роботи

У великих компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси та ін. У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Особисті якості

Терпіння, терпіння й ще раз терпіння. Його знадобиться багато: і під час обговорення деталей проекту із замовниками й при спілкуванні з користувачами, і при рішенні технічних проблем. Потрібно вміти знаходити загальну мову з кожним, з ким доведеться спілкуватися, а спілкуватися доводиться багато. У ході обговорення швидко входити в курс справи, уловлювати суть й оптимізувати обсяг робіт (іноді завдання виявляється значно простіше, ніж припускає замовник).

Кар'єра

Керівник відділу, керівник компанії-інтегратора.

Освіта

Працювати в сфері ІТ системним аналітиком без знань інформаційних систем неможливо. Проте бувають випадки, коли системними аналітиками стають люди, що отримали різноманітну освіту, як технічну, так і гуманітарну. Так, наприклад, технарі  мають менше проблем з технічними питаннями, а гуманітаріям простіше домовитися із замовниками.
І ще один нюанс. Відразу після інституту стати системним аналітиком складно. Хоча вакансій зустрічається багато, скрізь потрібні професіонали з досвідом. У цьому випадку можна починати кар'єру з посади помічника аналітика стажиста.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»