Верстальник

Загальна характеристика професії

Верстка — це складання сторінок книжки, газети, журналу з набраних рядків, заголовків, ілюстрацій. Це складання відбувається відповідно до заздалегідь затвердженого макета (схемі) видання і є складовою частиною додрукарського процесу. У найпростішому випадку верстка — це просто набір тексту на комп'ютері. Звичайно, може здатися, що цим може займатися кожен, але є галузь людської діяльності, де потрібні саме фахівці-верстальники. Ця галузь — поліграфія, або випуск друкованої продукції.

Посадові обов'язки

В книжкових виданнях існують приблизно кілька десятків загальноприйнятих правил розташування та оформлення тексту. Так, наприклад, на одній сторінці повинно бути не більше трьох видів різних шрифтів, відступ першого рядка має бути не довше, ніж закінчення останньої, один фрагмент тексту може бути виділено не більше ніж одним способом і т.п. У виданнях газетного формату ці правила, звичайно, не дотримуються. Крім цього, у кожному виданні існують інші, обов'язкові для нього одного правила.

По суті, верстальник — одна з початкових посад, з якої багато людей починають свою роботу в галузі поліграфії. На більш ранній стадії знаходиться просто набирач на ПК, втім, ці посади часто поєднуються. Велика кількість фахівців в галузі поліграфічного дизайну починали свою діяльність саме верстальниками. В принципі, провести чітку межу між роботою художника — дизайнера і верстальника складно. Кажуть, що художник-дизайнер працює (саме як художник) у будь-якому виданні лише перші місяці його існування, поки перебуває і затверджується його індивідуальний стиль, коли розробляється художня концепція видання. Маючи поліграфічну освіту (а часто і без неї), досвідчений верстальник цілком може претендувати на посаду технічного редактора чи відповідального за випуск видання. Точніше кажучи, до обов'язків верстальника не входить складання оригінал-макетів, робота з малюнками й фотографіями, але верстальник з великим досвідом роботи, як правило, цілком здатний підмінити й макетника, і дизайнера.

Кваліфікаційні вимоги

Серед верстальників багато випускників технічних ВНЗ, які добре знаються на комп'ютерній техніці. У невеликих виданнях поряд з версткою такий фахівець бере на себе і технічне обслуговування комп'ютерного парку. Фахівцю відомо, що, починаючи з деякої кількості сторінок (15-20), з документом простіше працювати не в найвідомішому редакторі Word, а в іншому — наприклад, у PageMaker. Існує деякий «джентльменський» набір програм, якими повинен володіти спеціаліст з комп'ютерної верстки: видавничі системи QuarkPress, Adobe PageMaker та графічна програма Adobe Illustrator. Треба відзначити, що роботи для поліграфії робляться зазвичай на комп'ютерах платформи Мac (Macintosh), а не РС, з якими звикли працювати більшість користувачів. Фахівцю повинні бути добре знайомі міжплатформенні маніпуляції.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»