Тестувальник ПЗ

Категория: IT, комп'ютери та Інтернет

Робота тестувальник нагадує роботу слідчого або детектива: він йде по гарячим слідам програміста і вишукує помилки (професійною мовою баги). Застосовуються різні дедуктивні методи і приховані прийоми. Щоб відшукати помилку, яка сховалась в глибині програми, потрібно бути винахідливим: задавати потрібні питання, знати психологію програміста і вміти передбачити, де саме може ховатися верткий баг. Професіонал ніколи не обмежиться виконанням шаблонових завдань тест-плану, він вигадає власні способи тестування, спробує різні шляхи та комбінації.

Специфіка професії

Безсумнівний плюс професії тестувальника - можливість віддаленої роботи.

Місце роботи

Тестувальник ПЗ може працювати в IT-компаніях, що розробляють програмне забезпечення та інтернет-сайти, в складі незалежних груп тестування або в компаніях, що займаються виключно тестуванням ПЗ: у будь-яких організаціях, що впроваджують власні системи автоматизації (наприклад, багато банків мають свої відділи розробки та тестування ПЗ).

Особисті якості

  • гарна пам'ять;
  • уважність;
  • інтуїція;
  • творчі здібності;
  • мислення експериментатора.

Кар'єра

Влаштуватися на позицію стажиста в IT-компанію нескладно, тим більше багато фірм воліють самостійно вирощувати кадри: приймають на роботу людей без досвіду і навчають їх на спеціалізованих курсах (власних або зовнішніх) або безпосередньо в бойових умовах. Стандартна схема кар'єрного росту: тестувальник-стажист - спеціаліст по тестуванню - провідний спеціаліст по тестуванню - керівник групи тестування - керівник відділу контролю якості.

Освіта

Якщо ви плануєте працювати тестувальником, вибирати варто будь-яку спеціальність, яка пов'язана з програмуванням та розробкою програмного забезпечення: "Автоматизовані системи обробки інформації та управління", "Обчислювальні машини, комплекси, системи та мережі", "Інформатика та обчислювальна техніка", "Інформаційні системи та технології".

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»