Тестувальник ПЗ

Робота тестувальник нагадує роботу слідчого або детектива: він йде по гарячим слідам програміста і вишукує помилки (професійною мовою баги). Застосовуються різні дедуктивні методи і приховані прийоми. Щоб відшукати помилку, яка сховалась в глибині програми, потрібно бути винахідливим: задавати потрібні питання, знати психологію програміста і вміти передбачити, де саме може ховатися верткий баг. Професіонал ніколи не обмежиться виконанням шаблонових завдань тест-плану, він вигадає власні способи тестування, спробує різні шляхи та комбінації.

Специфіка професії

Безсумнівний плюс професії тестувальника — можливість віддаленої роботи.

Місце роботи

Тестувальник ПЗ може працювати в IT-компаніях, що розробляють програмне забезпечення та інтернет-сайти, в складі незалежних груп тестування або в компаніях, що займаються виключно тестуванням ПЗ: у будь-яких організаціях, що впроваджують власні системи автоматизації (наприклад, багато банків мають свої відділи розробки та тестування ПЗ).

Особисті якості

  • гарна пам'ять;
  • уважність;
  • інтуїція;
  • творчі здібності;
  • мислення експериментатора.

Кар'єра

Влаштуватися на позицію стажиста в IT-компанію нескладно, тим більше багато фірм воліють самостійно вирощувати кадри: приймають на роботу людей без досвіду і навчають їх на спеціалізованих курсах (власних або зовнішніх) або безпосередньо в бойових умовах. Стандартна схема кар'єрного росту: тестувальник-стажист — спеціаліст по тестуванню — провідний спеціаліст по тестуванню — керівник групи тестування — керівник відділу контролю якості.

Освіта

Якщо ви плануєте працювати тестувальником, вибирати варто будь-яку спеціальність, яка пов'язана з програмуванням та розробкою програмного забезпечення: «Автоматизовані системи обробки інформації та управління», «Обчислювальні машини, комплекси, системи та мережі», «Інформатика та обчислювальна техніка», «Інформаційні системи та технології».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»