Менеджер з продажу

Сфера послуг і сфера інформаційних технологій - ці два напрямки найбільш успішно розвиваються сьогодні в Україні. Робота менеджера з продажу IT знаходиться як раз на їх перетині. Що, звісно, накладає свій відбиток.

З одного боку, предмет його продажу (оргтехніка та комп'ютерні комплектуючі) вимагають спеціальних знань в цій галузі. А з іншого боку це типові менеджери з продажу — надія, опора і запорука фінансового благополуччя компанії. Їх робочий день — це низка нескінченних телефонних дзвінків, переговорів, налагодження зв'язків з партнерами, оформлення необхідних документів, контроль за раніше укладеними угодами (менеджер стежить, щоб замовлення неодмінно дійшло до адресата). І все для того, щоб продати товар.

Специфіка професії

Плюси професії

  • сьогодні затребувана на ринку праці;
  • якщо продаж іде добре, швидке зростання зарплати (коштом відсотків);
  • можливість стрімкої кар'єри (при наявності знань в галузі ІТ і гарних комунікативних здібностях);
  • можна починати працювати вже студентом ВНЗ;
  • протягом ділового спілкування часто з'являються корисні знайомства;
  • отримання навичок ділової комунікації;
  • можливість проявити самостійність і відповідальність.

Мінуси професії

  • розмір зарплати безпосередньо залежить від кількості угод;
  • значна динаміка праці.

Місце роботи

У компаніях, які займаються продажем IT-обладнання.

Особисті якості

Менеджер з продажу має бути яскравою особистістю. Це людина з гучним голосом, оптимістична і товариська. Він повинен уміти налагоджувати контакти з партнерами, володіти навичками ділової комунікації, вміти переконувати і відмовляти, завойовувати довіру партнера. Менеджери з продажу спілкуються з клієнтами, а тому вважаються візитною карткою компанії. Їх завдання — представити свою фірму в найвигіднішому світлі.

Кар'єра

Менеджер з продажу великої компанії, керівник напрямку, керівник відділу, комерційний директор.

Освіта

Для людей цієї професії найважливіше добре розумітися на предметі продажу, а саме в комп'ютерах. Потрібно уважно стежити за всіма новинками ринку ІТ, розбиратися в особливостях різних моделей тієї чи іншої оргтехніки або комплектуючих і дохідливо пояснювати це клієнту. Такі знання можна отримати, навчаючись на відповідних спеціальностях технічних ВНЗ. Спеціальної освіти у галузі продажу ця посада не вимагає.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»