Менеджер з продажу

Категория: IT, комп'ютери та Інтернет

Сфера послуг і сфера інформаційних технологій - ці два напрямки найбільш успішно розвиваються сьогодні в Україні. Робота менеджера з продажу IT знаходиться як раз на їх перетині. Що, звісно, накладає свій відбиток. З одного боку, предмет його продажу (оргтехніка та комп'ютерні комплектуючі) вимагають спеціальних знань в цій галузі. А з іншого боку це типові менеджери з продажу  - надія, опора і запорука фінансового благополуччя компанії. Їх робочий день -  це низка нескінченних телефонних дзвінків, переговорів, налагодження зв'язків з партнерами, оформлення необхідних документів, контроль за раніше укладеними угодами (менеджер стежить, щоб замовлення неодмінно дійшло до адресата). І все для того, щоб продати товар.

Специфіка професії

Плюси професії

  • сьогодні затребувана на ринку праці;
  • якщо продаж іде добре, швидке зростання зарплати (за рахунок відсотків);
  • можливість стрімкої кар'єри (при наявності знань в галузі ІТ і гарних комунікативних здібностях);
  • можна починати працювати вже студентом вузу;
  • протягом ділового спілкування часто з'являються корисні знайомства;
  • отримання навичок ділової комунікації;
  • можливість проявити самостійність і відповідальність.

Мінуси професії

  • розмір зарплати безпосередньо залежить від кількості угод;
  • значна динаміка праці.

Місце роботи

У компаніях, які займаються продажом IT-обладнання.

Особисті якості

Менеджер з продажу має бути яскравою особистістю. Це людина з гучним голосом, оптимістична і товариська. Він повинен уміти налагоджувати контакти з партнерами, володіти навичками ділової комунікації, вміти переконувати і відмовляти, завойовувати довіру партнера. Менеджери з продажу спілкуються з клієнтами, а тому вважаються візитною карткою компанії. Їх завдання - представити свою фірму в найвигіднішому світлі.

Кар'єра

Менеджер з продажу великої компанії, керівник напрямку, керівник відділу, комерційний директор.

Освіта

Для людей цієї професії найважливіше добре розумітися на предметі продажу, а саме в комп'ютерах. Потрібно уважно стежити за всіма новинками ринку ІТ, розбиратися в особливостях різних моделей тієї чи іншої оргтехніки або комплектуючих і дохідливо пояснювати це клієнту. Такі знання можна отримати, навчаючись на відповідних спеціальностях технічних вузів. Спеціальної освіти у галузі продажу ця посада не вимагає.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»