Менеджер інтернет-проектів

З того часу як Інтернет став невід'ємною частиною бізнесу, а виготовлення веб-сайтів досягло виробничих масштабів, виникла необхідність в інтернет-фахівцях. Пройшла пора веб-майстрів одинаків. Тепер над створенням сайтів працює ціла група розроблювачів: веб-програмісти, веб-дизайнери, html-верстальники. А очолює їх менеджер інтернет-проєкту. Такий фахівець керує створенням сайту від моменту появи ідеї до її втілення в Інтернет. Він складає концепцію майбутнього сайту, розробляє його структуру, продумує інформаційну складову (контент), підраховує терміни виконання і витрати всіх ресурсів. І тут потрібно зуміти спрогнозувати розвиток подій на декілька кроків вперед. Адже на практиці трапляється багато несподіванок: невчасно захворюють люди або виходить з ладу устаткування. Окрім цього, менеджер інтернету-проєкту пише ТЗ для розробників, дизайнерів та програмістів. Стежить за ходом виконання робіт.

Специфіка професії

Плюси професії

  • попит на ринку праці;
  • можливість проявити відповідальність і самостійність;
  • здобуття досвіду в організаційній і управлінській сфері;
  • здобуття знань в найрізноманітніших областях: планування та бюджетування проєкту, вирішення кадрових питань, web-маркетинг, pr, юзабіліті, реклама і т.п.

Мінуси професії

  • потрібно розуміти бажання замовника і правильно донести його до програмістів. інакше клієнт отримає зовсім не те, що хотів;
  • якщо ТЗ складене з недоробками або припущує двояке тлумачення, то вже на стадії реалізації буде витрачено величезну кількість ресурсів, щоб це ліквідувати;
  • за зрив строків здачі проєкту і будь-які інші проблеми проєкту відповідає менеджер проєкту.

Місце роботи

В Інтернет-компаніях і організаціях, що мають спеціальний відділ по створенню та підтримці сайтів.

Особисті якості

Люди, що працюють на цій посаді універсальні фахівці. Часто їм доводиться вирішувати найрізноманітніші маркетингові та технічні питання. Тому потрібно бути широко ерудованою людиною, постійно вчитися і поповнювати свої знання. Не завадить і здоровий професійний скептицизм. Всюди треба шукати шляхи покращення того, що, на перший погляд, і так чудово. Треба не боятися брати на себе відповідальність і вміти відстоювати свою думку.

Кар'єра

Керівник IT-відділу, керівник відділу інтернет-проєктів (якщо такий є в фірмі), комерційний директор веб-компанії. За наявністю відповідної підготовки він може знайти себе в будь-якій області, з якою йому доводилося стикатися в процесі роботи.

Освіта

Такий фахівець повинен володіти знаннями в найрізноманітніших галузях. З одного боку йому необхідно знати класичний і інтернет-маркетинг, специфіку реклами в Інтернеті та принципи побудови веб-сайтів. З іншого боку він повинен розумітися на інтернет-технологіях (мовах, протоколах, апаратній частині). Так, наприклад, вже протягом обговорення майбутнього проєкту з замовником він повинен оцінити, чи можливо реалізувати технічно ту, чи іншу ідею. І якщо так, то як.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «IT, комп'ютери та Інтернет»