Аудитор

Аудитор перевіряє бухгалтерську і податкову звітність фірм. Доходи та витрати, угоди й договори — ніщо не вислизне від його погляду. Чи відповідають закону проведені фінансові операції? Хто винен у допущених промахах? Виявити бухгалтерські помилки, дати керівництву консультації щодо їх виправлення - його основний обов'язок. По суті, він ревізор, але водночас незалежний підприємець, експерт.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Висока заробітна плата. Зарплата зазвичай складається з окладу і преміальних виплат.

Мінуси професії

Вибираючи цю професію, будьте готові до постійних відряджень та «життя на колесах«. Фірма, яка замовила перевірку, може перебувати де завгодно, а працювати потрібно безпосередньо на місці. За дуже короткий час (2-3 тижні) аудитор обробляє величезну кількість інформації, і на помилку не має права. Якщо порушення буде пропущено, а потім «спливе» у державних податкових органах, фірма не лише заплатить штраф, але і втратить репутацію.

Місце роботи

Працюють аудитори у численних спеціалізованих аудиторських компаніях або ж отримують ліцензію і займаються приватною практикою. У будь-якому разі зустріч з аудитором гарантована кожній великій компанії, яка щорічно надає державним податковим органам фінансові звіти. Збільшується кількість компаній, які вводять у свій штат внутрішнього аудитора — спеціаліста, який перевіряє фінансову звітність на конкретному підприємстві.

Особисті якості

  • аналітичне мислення;
  • гарна пам'ять;
  • вміння концентруватися, старанність;
  • схильність до роботи з цифрами й документами;
  • міцні нерви;
  • принциповість і порядність.

Кар'єра

Для роботи аудитором потрібний атестат Міністерства фінансів України. Його може отримати людина з вищою освітою, яка закінчила курси аудиторів і склала відповідний іспит. Далі — приватна практика або робота в аудиторській фірмі. У першому випадку потрібна ще і ліцензія, яка дозволяє такий вид діяльності.

В українських аудиторських фірмах успішними фахівцями стають зазвичай колишні бухгалтери та економісти, які попрацювали на підприємствах. Вони добре уявляють взаємодію служб і відділів, розуміють зв'язок між реальним виробництвом та фінансовою звітністю.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»