Аудитор

Категория: Фінанси, бухгалтерія, банк

Аудитор перевіряє бухгалтерську і податкову звітність фірм. Доходи і витрати, угоди і договори - ніщо не вислизне від його погляду. Чи відповідають закону проведені фінансові операції? Хто винен у допущених промахах? Виявити бухгалтерські помилки, дати керівництву консультації щодо їх виправлення - його основний обов'язок. По суті, він ревизор, але в той же час незалежний підприємець, експерт.

Специфіка професії

Плюси професії

Висока заробітна плата. Зарплата зазвичай складається з окладу і преміальних виплат.

Мінуси професії

Вибираючи цю професію, будьте готові до постійних відряджень та "життя на колесах". Фірма, яка замовила перевірку, може перебувати де завгодно, а працювати потрібно безпосередньо на місці. За дуже короткий час (2-3 тижні) аудитор обробляє величезну кількість інформації, і на помилку не має права. Якщо порушення буде пропущено, а потім "спливе" у державних податкових органах, фірма не лише заплатить штраф, але і втратить репутацію.

Місце роботи

Працюють аудитори у численних спеціалізованих аудиторських компаніях або ж отримують ліцензію і займаються приватною практикою. У будь-якому разі зустріч з аудитором гарантована кожній великій компанії, яка щорічно надає державним податковим органам фінансові звіти. Збільшується кількість компаній, які вводять в свій штат внутрішнього аудитора - спеціаліста, який перевіряє фінансову звітність на конкретному підприємстві.

Особисті якості

  • аналітичне мислення;
  • гарна пам'ять;
  • вміння концентруватися, старанність;
  • схильність до роботи з цифрами і документами;
  • міцні нерви;
  • принциповість і порядність.

Кар'єра

Для роботи аудитором потрібний атестат Міністерства фінансів України. Його може отримати людина з вищою освітою, яка закінчила курси аудиторів і склала відповідний іспит. Далі - приватна практика або робота в аудиторській фірмі. У першому випадку потрібна ще і ліцензія, яка дозволяє такий вид діяльності.

В українських аудиторських фірмах успішними фахівцями стають зазвичай колишні бухгалтери та економісти, які попрацювали на підприємствах. Вони добре уявляють взаємодію служб і відділів, розуміють зв'язок між реальним виробництвом та фінансовою звітністю.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»