Брокер

Щодня фахівці, які працюють у брокерських компаніях, відстежують зміну вартості світових валют або цінних паперів та укладають угоди. Вони грають на гроші клієнтів, ризикуючи великими сумами, а самі отримують відсотки від вдалих операцій. Основне завдання — купити подешевше, продати подорожче.

Специфіка професії

В брокерській компанії дуже швидко можна зробити кар'єру. Тут немає серйозної вертикальної структури, ієрархії. Дорости можна до начальника відділу або, якщо пощастить, до директора компанії.

Місце роботи

Брокерські компанії, будь-які фінансові організації та ін.

Особисті якості

Вам підходить робота в брокерській компанії, якщо ви:

  • психічно стійкі, врівноважені;
  • схильні до авантюр, любите ризикувати;
  • стійко зносите поразки;
  • дотримуєтесь приказки «сім разів відміряй, один раз відріж».

Кар'єра

Зарплати фахівців, що працюють у брокерських компаніях, складаються з фіксованого окладу і відсотків. Sales отримують комісійні за кількість залучених клієнтів і клієнтських грошей. Трейдери живуть на відсотки від прибутку, отримані в результаті торгів (близько 10%). Аналітикам видають премії за якісно виконану роботу (оцінюється вірність прогнозів). Розглядаються заслуги кожного співробітника окремо, тому назвати конкретні суми складно.

Освіта

Тямущі трейдери та аналітики виходять з випускників технічних спеціальностей (математиків, інженерів, програмістів і т. п.). У технічних ВНЗ вчать тому, що так необхідно в роботі: рахувати, логічно мислити, аналізувати, робити прогнози...
У відділі продажу, в принципі, можуть працювати люди з будь-якою освітою, найголовніше мати гарні комунікативні здібності та відмінно знатися на темі (допоможуть курси та семінари, а також власний досвід проб і помилок).
Але було б неправильно радити всім, хто в перспективі хоче працювати в брокерській компанії, вступати, припустимо, на фізмат. Фахівців з цінних паперів готують на інших факультетах — економічних або фінансових. І якщо ви хочете йти точно за наміченим курсом, то слід вибирати спеціальність Фінанси і кредит.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»