Трейдер

Торговець цінними паперами: акціями, облігаціями, ф'ючерсами. Суть роботи — купити дешевше і продати дорожче, збільшивши капітал, свій власний або клієнта. Все просто. На перший погляд. Але щоб грамотно зіграти на підвищенні або зниженні цін на біржі, потрібно розбиратися в тонкощах фондового ринку, графіках, котируваннях, аналізувати й прогнозувати ситуацію, оперативно реагувати на зміни курсів акцій, облігацій ... І одночасно тримати в голові десятки угод.

Специфіка професії

Плюси професії

  • немає межі для зростання доходів;
  • стрімка кар'єра;
  • самі трейдери вважають свою роботу творчою — в ній немає ніякої рутини: вивчення ринку, прийняття рішення, аналіз власних результатів.

Мінуси професії

Страховики відмовляються видавати медичні поліси біржовим брокерам і трейдерам: настільки шкідливою вважається їх робота і на Заході, і в Україні. Суми операцій величезні, тягар відповідальності великий. Для багатьох «гравців» трейдинг — не робота, а спосіб життя. 24 години на добу вони аналізують ринок. Часу на що-небудь інше просто не залишається. Курси акцій, графіки, котирування сняться вночі.

Місце роботи

Банки, брокерські контори, приватний трейдинг.

Особисті якості

  • оперативність;
  • чудова інтуїція;
  • холоднокровність;
  • організаторські здібності;
  • відповідальність.

Кар'єра

Зазвичай кар'єра в цій сфері складається стрімко. Молоді фахівці, які приходять в компанію, змінюють місце роботи вже через рік-півтора з підвищенням зарплати або просуванням по службі, або з тим і іншим одночасно. У інвестиційних компаніях і банках рядові трейдери прагнуть дорости до керівника відділу або провідного трейдера. Ця посада сама по собі топова, оскільки професіонал може заробляти навіть більше, ніж його керівники. За бажанням можна піти далі — очолити інвестиційний департамент або департамент торговельних операцій.

Освіта

Спеціальність «Фінанси та кредит» зі спеціалізацією «цінні папери», «фондовий ринок», «Біржова справа та ринок цінних паперів».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»