Фінансовий аналітик

Фінансовий аналітик — професійний експерт-економіст, спеціаліст з певного сектору ринку. До його обов'язків входять дослідження компаній-емітентів (випускають акції) і підготовка рекомендацій щодо купівлі, продажу або утримання цінних паперів.

Специфіка професії

Робота фінансового аналітика — це не постійні семінари коштом компанії, читання газет і написання звітів з прогнозами. Краще заздалегідь уявити собі стан справ. Швидше за все, перші кілька років вам доведеться сидіти з екселевскою базою даних, робити зведення, консолідувати дані за різні періоди, перевіряти розрахунки, свої і чужі, і т. п. Не виключено, що доведеться часто їздити у відрядження й виконувати різного роду нудні, але необхідні рутинні завдання.
Справжня аналітика і складання прогнозів починається на наступному етапі. Практика показує, що досить великий відсоток молодих спеціалістів після перших двох років переходять на іншу роботу.

Місце роботи

Посади фінансових аналітиків є у всіх банках і великих компаніях виробничого сектора.

Особисті якості

  • акуратність;
  • скрупульозність;
  • холоднокровність;
  • вміння працювати з великими масивами даних;
  • лідерські якості.

Освіта

Перша вища освіта — лише початок великого шляху. Потім має бути магістратура, в ідеалі — програма МВА або стажування за кордоном. У ході роботи доведеться регулярно відвідувати семінари, тренінги та курси підвищення кваліфікації.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»