Калькулятор

На основі рецептур, закупівельних цін і торгових націнок розраховує вартість продукції, яка реалізується в організаціях громадського харчування. За заявками шеф-кухаря визначає кількість продуктів, необхідних для приготування різних страв, напівфабрикатів, кондитерських виробів і напоїв. Потім отримані дані вносяться в спеціальні калькуляційні картки, які реєструються за встановленою формою і оновлюються у міру зміни ринкових та відпускних цін. Крім того, калькулятор веде оперативний облік приготованої для продажу продукції, виписує ярлики цін матеріально відповідальним особам, бере участь у складанні меню та винної карти, в інвентаризації товарно-матеріальних цінностей.

Специфіка професії

Необхідно знати правила користування збірниками рецептів страв і кулінарних виробів, норми розкладання готової продукції, правила створення торгових націнок, особливості виходу готових продуктів при холодній та тепловій обробці м'яса, риби, овочів, фруктів і напоїв різних сортів та видів. Калькулятор повинен виконувати свої службові обов'язки в суворій відповідності з положеннями, інструкціями, рекомендаціями та іншими документами, які визначають порядок реалізації готової продукції в організаціях громадського харчування. Калькуляторами працюють переважно жінки.

Місце роботи

Ресторани, кафе, бари, їдальні, буфети, кулінарії.

Особисті якості

  • інтерес до кулінарії;
  • схильність до ведення розрахунків та облікової документації;
  • акуратність;
  • пунктуальність.

Освіта

Професійні курси: "Технолог-калькулятор", "Бухгалтер-калькулятор".

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»