Фінансовий менеджер

Загальна характеристика професії

Людина, яка розпоряджається фінансовими ресурсами підприємства.

Посадові обов'язки

Ключова фігура у кожній фірмі в будь-якій галузі бізнесу, тому що будь-яке підприємство, організація має в своєму розпорядженні фінансові ресурси, якими потрібно управляти. Гроші повинні робити гроші, і саме цю задачу «роблення» грошей бере на себе фінансовий менеджер. Ним приймаються рішення щодо розміщення коштів, отримання кредитів, планування бюджету (не потрібно плутати його з бухгалтером, який лише стежить за рухом коштів і звітує про них перед державними органами). Для виробничих підприємств він людина, яка забезпечує додатковий прибуток і скорочує витрати.

Але найширше поле діяльності фінансового менеджера — це банки, страхові та трастові компанії, брокерські фірми, біржі. А оскільки такого роду організацій зараз багато, як ніколи, то й кваліфіковані фахівці цього профілю цінуються на вагу золота. Спеціаліст цієї професії повинен знати фінансовий менеджмент, законодавство, економіку, внутрішній та міжнародний ринок цінних паперів, фінансовий та економічний аналіз. Необхідно також розбиратися в бухгалтерській, статистичній звітності підприємства, фінансовій інформації, яка публікується у пресі (у т.ч. і в закордонний), аналізувати фінансові результати діяльності підприємства. Очевидно, що фінансовий менеджер — безумовно освічена і талановита людина.

Кваліфікаційні вимоги

Освіта винятково економічна. Бажана спеціалізація: «Фінанси та кредит».

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. 

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»