Бухгалтер

У чистому вигляді професії бухгалтера немає. На підприємствах бухгалтери працюють за напрямками: каса, основні засоби, валютні операції, розрахунок зарплати, склад. За ведення всієї бухгалтерії відповідає головний бухгалтер. У невеликій фірмі один бухгалтер може відповідати за все.

Кваліфікований бухгалтер, розбирається у всіх питаннях обліку та податкової політики, безцінний працівник і найшанованіша людина на підприємстві. Однак і відповідальність висока — він відповідає за будь-яку помилку в розрахунках.

Робота бухгалтерії суворо контролюється з одного боку роботодавцем, з іншого указами та постановами Мінфіну і Міністерством з податків та зборів, які, на жаль, часто суперечать один одному. Тому потрібно розбиратися в перипетіях законодавства та вміти спілкуватися з держорганами, наприклад, податковими.

Потрібно тримати в голові всю фінансову картину підприємства, щоб знати, як будь-яка угода позначиться на балансі, звітності та премії генерального директора.

Специфіка професії

Плюси професії

  • попит на ринку праці;
  • переважно нормований робочий день;
  • можна мати додатковий заробіток, наприклад, допомагати з веденням бухгалтерії дрібним підприємцям.

Мінуси професії

  • часті зміни в законодавстві;
  • суперечності законодавств (наприклад, податкового та бухгалтерського);
  • постійне спілкування з представниками держорганів, особливо з податковою інспекцією;
  • доводиться виконувати вказівки вищого начальства, навіть якщо вони здаються невірними в даній ситуації;
  • діяльність бухгалтера жорстко регламентована і не залишає простору для творчості;
  • помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів і т.п.

Місце роботи

У будь-яких організаціях.

Особисті якості

Люди цієї професії мають бути, перш за все, відповідальними та організованими, тому що несвоєчасна здача звіту або втрата якого-небудь документа може дорого обійтися компанії. Крім того, він повинен любити цифри, з ними йому доведеться стикатися щодня, а помилка може виявитися фатальною. Також необхідні висока концентрація уваги, скрупульозність і старанність. Непогано мати гарну пам'ять і, найголовніше, треба вміти мовчати (тому, що нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю).

Кар'єра

Головний бухгалтер, фінансовий аналітик, аудитор, консультант.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»