Інженер-конструктор

Проектує техніку та обладнання. Будні конструктора - розробка технологічних схем, розрахунки та креслення вузлових елементів і деталей механізмів, підготовка технічних завдань для виробництва, авторський нагляд за виготовленням і випробуваннями. У невеликих організаціях в обов'язоки інженера-конструктора входить ще і узгодження проектів з інспектуючими організаціями і навіть пошук замовників.

Специфіка професії

Плюси професії

У державних НДІ і КБ зарплати низькі, зате цікаві розробки.

Мінуси професії

Робота інженера не закінчується на стадії проектування та розрахунків. "Слабкі місця" конструкції виявляються на випробуваннях. За допомогою спеціальної діагностичної апаратури конструктор може протестувати льотні характеристики літака, прохідність джипу, герметичність підводного човна. Він спілкується з випробувачами техніки, з'ясовує, наскільки машина зручна у використанні, при необхідності допрацьовує конструкцію.

Місце роботи

Державні науково-дослідницькі інститути та конструкторські бюро, вітчизняні компанії, які зуміли вийти на ринок зі своєю продукцією, приватні конструкторські бюро, фірми, що займаються виробництвом м'яких меблів, монтажем вікон ПВХ, встановленням решіток, огорож, воріт, зовнішньої реклами і т.п.

Особисті якості

  • висока концентрація і стійкість уваги;
  • логіка;
  • технічний склад розуму;
  • аналітичне мислення.

Кар'єра

Починається з навчання у профільному вузі. Професія вимагає фундаментальних технічних знань. Проблем з працевлаштуванням у інженерів-конструкторів, зазвичай, не виникає. У деканати постійно приходять заявки на молодих фахівців в основному, щоправда, з державних КБ. У приватні компанії, що займаються конструкторськими розробками, інженеру-початківцю влаштуватися складніше. Оптимальний варіант для молодого конструктора - потрапити в приватне конструкторське бюро. Це гарантує цікаву роботу над різними проектами.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»