Токар

Категорія: Техніка, технології, виробництво

Загальна характеристика професії

Обробляє на токарному верстаті деталі, а також робить на них різьблення, свердлить і т.п. Визначає за допомогою якого інструмента і з якою швидкістю, на яку глибину треба різати. Працює за кресленнями. Є верстати, на яких можна виконувати лише один вид обробки, або універсальні верстати. Найбільш кваліфікованим вважається токар, який працює на універсальному токарному верстаті і виконує всі операції.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Токар повинен володіти гострим зором, точним лінійним і об'ємним окоміром, гарною зорово-моторною координацією, технічним мисленням, просторовою уявою, стійкістю уваги.

Медичні протипоказання

Професія протипоказана людям, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, дихальних органів, а також зниженим зором (не компенсується окулярами), підвищеною чутливістю до впливу хімічних речовин.

Вимоги до професійної підготовки

Токар повинен мати гарну підготовку з арифметики та геометрії, у галузі фізики (механіка, електротехніка).

Він повинен знати: конструкцію і правила перевірки на точність токарних верстатів різних конструкцій; способи установки, кріплення, вивірення деталей і методи визначення технологічної послідовності їх обробки; влаштування і правила тепло обробки, заточування і доведення всіх видів інструментів, як ріжуть; способи досягнення встановленої точності та чистоти обробки; правила визначення режимів різання по довідникам і паспорту верстата. Токар повинен уміти виконувати роботи за кресленнями, визначати режими різання, вибирати оптимальний порядок обробки деталей, проводити розрахунки, пов'язані з виконанням особливо складних токарних робіт.

Споріднені професії

Токар-універсал, верстатник широкого профілю, заточник, слюсар-ремонтник.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»