Токар

Загальна характеристика професії

Обробляє на токарному верстаті деталі, а також робить на них різьблення, свердлить і т.п. Визначає за допомогою якого інструмента і з якою швидкістю, на яку глибину треба різати. Працює за кресленнями. Є верстати, на яких можна виконувати лише один вид обробки, або універсальні верстати. Найбільш кваліфікованим вважається токар, який працює на універсальному токарному верстаті і виконує всі операції.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Токар повинен володіти гострим зором, точним лінійним і об'ємним окоміром, гарною зорово-моторною координацією, технічним мисленням, просторовою уявою, стійкістю уваги.

Медичні протипоказання

Професія протипоказана людям, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, дихальних органів, а також зниженим зором (не компенсується окулярами), підвищеною чутливістю до впливу хімічних речовин.

Вимоги до професійної підготовки

Токар повинен мати гарну підготовку з арифметики та геометрії, у галузі фізики (механіка, електротехніка).

Він повинен знати: конструкцію і правила перевірки на точність токарних верстатів різних конструкцій; способи установки, кріплення, вивірення деталей і методи визначення технологічної послідовності їх обробки; влаштування і правила тепло обробки, заточування і доведення всіх видів інструментів, як ріжуть; способи досягнення встановленої точності та чистоти обробки; правила визначення режимів різання по довідниках і паспорту верстата. Токар повинен уміти виконувати роботи за кресленнями, визначати режими різання, вибирати оптимальний порядок обробки деталей, проводити розрахунки, пов'язані з виконанням особливо складних токарних робіт.

Споріднені професії

Токар-універсал, верстатник широкого профілю, заточник, слюсар-ремонтник.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»