Фрезерувальник

Загальна характеристика професії

Виконує на фрезерному верстаті обробку металевих виробів. За кресленням деталі та технологічною картою визначає послідовність обробки деталі. За допомогою вимірювальних інструментів перевіряє відповідність деталі кресленнями. Використовує електромеханічне обладнання (фрезерний верстат) і вимірювальні інструменти.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Нормальна гострота зору, зорово-рухова координація на рівні рухів рук, точний лінійний і об'ємний окомір, здатність до концентрації уваги, гарна зорова пам'ять, розвинене наочно-образне мислення, просторова уява.

Медичні протипоказання

Робота не рекомендується людям із захворюваннями: органів дихання (туберкульоз, хронічна пневмонія та ін.); серцево-судинної системи (гіпертонія, вади серця та ін.); нервової системи (менінгіт, непритомність та ін.); опорно-рухового апарату (деформація хребта, хронічний ревматизм та ін.); органів зору (зниження показників зору, яке не компенсується); шкіри з локалізацією на кистях рук (екзема та ін.).

Вимоги до професійної підготовки

Повинен знати: основи геометрії, тригонометрії, креслення; матеріалознавства, теорію обробки металів; будову, принципи роботи та наладки фрезерних верстатів; прийоми проведення вимірювань з використанням вимірювальних інструментів; систему допусків, класи точності і шорсткості. Повинен вміти: «читати» креслення; налаштовувати фрезерний верстат за заданою технологією обробки виробів; обробляти заготовки на фрезерні верстати; користуватися вимірювальними інструментами.

 Споріднені професії

Заточник, слюсар-інструментальник, верстатник широкого профілю, токар-універсал.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»