Ювелір

Категорія: Техніка, технології, виробництво

На заводах над створенням прикрас працює ціла команда ювелірів, і у кожного своя роль і спеціалізація. Найбільше користуються попитом - ювеліри-монтувальники: вони обробляють і монтують вручну прості вироби. Крім них на заводах завжди потрібні закріплювальники (закріплюють і обробляють камені для майбутніх прикрас) і ливарники. Звичайно, ці професії досить далекі від творчості, більше нагадують працю заводського робітника. Але, перш ніж братися за роботу над «родовими коштовностями», спочатку доведеться набивати руку на однотипних каблучках і сережках. Якщо є бажання, можна пройти додаткове навчання і стати гравером (наносити шрифти та орнамент на метал, ремонтувати вироби), модельєром (виготовляти ексклюзивні прикраси за ескізами дизайнерів) або емальєром (працювати з кольоровими глинами і емалями, моделювати композиції, використовуючи технологію випалювання). Кожен з цих фахівців може працювати як на заводі, так і в приватній ювелірній майстерні. Але найцікавіша робота - у дизайнера ювелірних прикрас.

Специфіка професії

Справжній ювелір - одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл завалений різноманітними інструментами і пристроями, причому часто фахівець сам їх вигадує і виготовляє. У роботі знадобляться пильники, лобзики, надфілі, штіхеля, карбівки, лупи, паяльники, пальники, бормашини і т. п. Найдорожче і найякісніше оснащення кращих світових виробників може коштувати тисячі доларів, однак без нього успіху не досягти.

Місце роботи

Величезна кількість ювелірних лавок, магазинів, майстерень і ломбардів теж зацікавлені у цих фахівцях: тут вони оцінюють коштовності, лагодять сережки, ланцюжки, брошки, підганяють каблучки під потрібний розмір, вставляють дорогоцінні камені, які випали.

Особисті якості

Метал і каміння - грубий матеріал, і робота з ним вимагає фізичних зусиль. Крім вміння виконувати тонку роботу, ювелірам доводиться паяти, карбувати, кувати, полірувати. Але серед ювелірних технік є такі, які споконвіку вважаються жіночими: робота з емаллю, зі сканню. Крім того, таке ремесло вимагає терпіння, грунтовності, старанності, точності - тобто якостей, якими володіють в основному жінки. Чимало дівчат серед молодих дизайнерів.

Кар'єра

Від його творчих здібностей ювеліра багато в чому залежить успіх всього виробництва.
Заробітки ж провідних ювелірів - ретельно приховуються. Відомо лише, що поняття «оклад» для них незначне. Вони, як правило, виконують роботи і проекти на замовлення і одержують гонорари. Часто їх роботи експонують на виставках.

Освіта

Найпростіший варіант навчання - спеціалізовані курси ювелірів.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Техніка, технології, виробництво»