Антикризовий керівник
За рішенням суду намагається врятувати підприємство, яке знаходиться в стані банкрутства. З одного боку, цей фахівець повинен ліквідувати заборгованість перед кредиторами, а з іншого - допомогти підприємству "встати на ноги", подбати про співробітників та збереження промислового потенціалу. Якщо ж підприємство не підлягає відновленню, керуючий повинен вигідно продати і за рахунок виручених коштів розрахуватися з боргами.
Специфіка професії
Плюси професії
Послуги досвідченого фахівця завжди користуються попитом. Кредитори, які задоволені результатом роботи керуючого, радять звернутися до нього знайомим, які потрапили у подібну ситуацію. Власники підприємств, перелякані перспективою втратити свій бізнес, на винагороду, як правило, не скупляться.
Мінуси професії
Знайти вихід зі складної ситуації може лише високопрофесійний економіст. Працювати йому часто доводиться у ворожому середовищі, де конфлікт вкрай напружений. Борги, незадоволені робітники, прихована війна з тими, хто довів підприємство до банкрутства, - звичайна ситуація. Професія вимагає не тільки глибоких знань з економіки, фінансів, менеджменту, але й сміливості. Більшість банкрутств в Україні - замовні.
Місце роботи
Заводи, фабрики, різноманітні компанії та фірми, розташовані по всій території України.
Особисті якості
- сміливість;
- неабиякі організаторські здібності;
- комунікабельність.
Кар'єра
На посаду антикризового керуючого може претендувати людина, що має не лишедиплом, великі знання з різних областей, але й певний життєвий досвід.
Освіта
Спеціальність "Антикризове управління".