Хореограф

Категорія: Культура, мистецтво, дизайн

Неважливо, хто виконує танець (хлопчача група або кордебалет) рухи в ньому завжди пов'язані один з одним, а не хаотично. Це результат хореографічної роботи. Хореограф працює з танцюристами, щоб надати їх рухам завершеність, яка постає перед глядачами у вигляді танцювального твору. Деякі хореографи використовують свої навички для перероблювання вже існуючих танців, інші за допомогою технік на зразок контактної імпровізації створюють зовсім нові роботи.

Хореограф проводить тренування з танцюристами, увечері відвідує й оцінює їх виступ, а в інший час займається адміністративною роботою. Ще хореограф розробляє ідеї, проводить оцінювання та відбір танцюристів, підбирає костюми, музику і т.п.

Специфіка професії

В усіх жанрах на одного, двох або декілька сотень виконавців - лише один хореограф. У такому конкурентному середовищі виживають лише найбільш креативні та оригінальні майстри.

Місце роботи

Хореографів можна зустріти у танцювальних компаніях, у театрах мюзиклів, в опері, на телебаченні, на зйомках фільму, на фестивалях, на круїзних суднах і навіть на подіумі.

Особисті якості

Танок: Хореографи повинні чудово знати танець і самі вміти танцювати, нехай і не феноменально.

Організаційна робота: Ви можете відкрити власну компанію і відповідати за все, що стосується її роботи, за створення, промоушн та організацію твору (у цих галузях організаційні навички також корисні). Ви можете влаштуватися на роботу як художній директор компанії і будете зобов'язані виконувати особливі вимоги, покладені на вас контрактом. Вам доведеться планувати кожну репетицію так, щоб вона проходила без проблем, тому що репетиційне місце і час недешеве й складно знаходяться.

Спілкування: Важливо вміти створити та підтримати контакти не лише з танцюристами, але і з техніками (для реплік, сценічних інструкцій, керування освітленням і т.п.), з іншими артистами, які зустрінуться вам по роботі (музиканти, дизайнери сцени і костюмів), і навіть з людиною, яка буде робити флаєри, афіші та квитки для виступу!

Творчість: Хореографи шукають натхнення навколо себе. Щоб створювати ідеї, необхідно відчувати весь світ мистецтва - скульптуру, фотографію, текст, музику, що завгодно. Хореографічна робота, яка демонструє добре розвинені теми та ідеї, цікава і захоплююча. Попри те, що оригінальність в ній життєво важлива для успіху, важливо вміти аналізувати твори інших хореографів і використовувати їх досвід, збагачений вашої особистою інтерпретацією.

Кар'єра

Кількість робочих годин буває різним, але робочий день хореографа частіше довгий, аніж короткий. Однак багато пропозиції роботи засновані на вільній зайнятості і тому оплачуються не дуже добре, через цього часто хореографи займаються ще й викладацькою, професійною танцювальною діяльністю, або ж взагалі не працюють у галузі мистецтва, особливо на початку кар'єри.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»