Композитор

Складає музику для кінофільмів, вистав та для естрадних виконавців. Пише опери, симфонії, ораторії, кантати, камерно-вокальні та інструментальні твори. Композитор повинен вільно орієнтуватися в музичних стилях і володіти музичними інструментами.

Специфіка професії

Завдання композитора — виразити музикою почуття, передати настрій, емоційно впливати на слухача. Одні композитори складають музику за інструментом, інші відразу записують її нотами. У будь-якому випадку це творчість. Створюючи твір для театру або кіно, композитор повинен вигадати таку мелодію, щоб занурити глядача в атмосферу, яка відбувається на екрані або сцені.

Місце роботи

Композитор може писати музику для ансамблів, музичних гуртів, оркестрів, працювати на замовлення в театрі, кіно, на телебаченні, викладати в спеціалізованих ВНЗ.

Особисті якості

Обирайте цю професію лише у тому випадку, якщо ви жити не можете без музики та її вигадування приносить вам справжнє задоволення.

Кар'єра

Композитор отримує відсоток з кожного публічного виконання своїх творів. Але молодому фахівцю потрібно бути готовим до того, що перші 10 років (як мінімум) великих грошей він не заробить. Спочатку потрібно зробити собі ім'я, а для цього необхідно налагоджувати контакти з відомими виконавцями, які можуть вас «зіграти» і в перспективі зробити солідне замовлення.

Потрібно брати участь у різноманітних конкурсах. Більшість європейських ансамблів регулярно проводять workshop'и для композиторів (зазвичай до 30 років), куди треба надсилати твори на заданий склад. Якщо переможете — вас «зіграють» в Європі і підуть замовлення від ансамблів.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»