Композитор

Категорія: Культура, мистецтво, дизайн

Складає музику для кінофільмів, вистав та для естрадних виконавців. Пише опери, симфонії, ораторії, кантати, камерно-вокальні та інструментальні твори. Композитор повинен вільно орієнтуватися в музичних стилях і володіти музичними інструментами.

Специфіка професії

Завдання композитора — виразити музикою почуття, передати настрій, емоційно впливати на слухача. Одні композитори складають музику за інструментом, інші відразу записують її нотами. У будь-якому випадку це творчість. Створюючи твір для театру або кіно, композитор повинен вигадати таку мелодію, щоб занурити глядача в атмосферу, яка відбувається на екрані або сцені.

Місце роботи

Композитор може писати музику для ансамблів, музичних гуртів, оркестрів, працювати на замовлення в театрі, кіно, на телебаченні, викладати в спеціалізованих ВНЗ.

Особисті якості

Обирайте цю професію лише у тому випадку, якщо ви жити не можете без музики та її вигадування приносить вам справжнє задоволення.

Кар'єра

Композитор отримує відсоток з кожного публічного виконання своїх творів. Але молодому фахівцю потрібно бути готовим до того, що перші 10 років (як мінімум) великих грошей він не заробить. Спочатку потрібно зробити собі ім'я, а для цього необхідно налагоджувати контакти з відомими виконавцями, які можуть вас «зіграти» і в перспективі зробити солідне замовлення.

Потрібно брати участь у різноманітних конкурсах. Більшість європейських ансамблів регулярно проводять workshop'и для композиторів (зазвичай до 30 років), куди треба надсилати твори на заданий склад. Якщо переможете — вас «зіграють» в Європі і підуть замовлення від ансамблів.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»