Кіномеханік

Демонструє кінофільми й обслуговує всі види кіноустановок в широкоформатних, панорамних і стереоскопічних кінотеатрах. Проводить комплексну перевірку, налагодження, регулювання, юстування та поточний ремонт кіноаппаратури, пристроїв електроживлення, апаратури синхронізації зображення та звуку, електророзподільчого та електросилового пристроїв, засобів автоматизації кінопоказу.

Здійснює монтаж і заміну кінотехнічного обладнання, технічну перевірку та випробує всі типи нової та капітально відремонтованої кіноаппаратури. В обов'язки кіномеханіка входить технічний нагляд за справністю електромережі та електрообладнання кіноустановок. Деколи доводиться працювати з нестандартним кіностудійним обладнанням, особливо складною апаратурою, створеної на базі мікропроцесорної техніки.

Специфіка професії

Необхідно знати технічні дані, обладнання, принцип дії, способи регулювання, налагодження кінопроекційної апаратури і звуковідтворюючих пристроїв. Знадобляться також знання принципів синхронізації зображення та звуку. Важливо володіти технікою ремонту панорамних фільмокопій і магнітних фонограм.

Часто працює за змінним графіком: працює у вихідні та святкові дні, а іноді навіть у нічний час. Вибирають цю професію здебільшого чоловіки.

Місце роботи

Кінотеатри, культурно-розважальні центри, кіностудії.

Особисті якості

Готовність до ненормованого графіку праці та роботи без природного освітлення.

Освіта

Початкове професійне (професія «Кіномеханік»).

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»