Кіномеханік

Категорія: Культура, мистецтво, дизайн

Демонструє кінофільми і обслуговуює всі види кіноустановок в широкоформатних, панорамних і стереоскопічних кінотеатрах. Проводить комплексну перевірку, налагодження, регулювання, юстування та поточний ремонт кіноаппаратури, електроживлячих пристроїв, апаратури синхронізації зображення та звуку, електророзподільчого і електросилового пристроїв, засобів автоматизації кінопоказу.

Здійснює монтаж і заміну кінотехнічного обладнання, технічну перевірку та випробує всі типи нової і капітально відремонтованої кіноаппаратури. В обов'язки кіномеханіка входить технічний нагляд за справністю електромережі та електрообладнання кіноустановок. Деколи доводиться працювати з нестандартним кіностудійним обладнанням, особливо складною апаратурою, створеної на базі мікропроцесорної техніки.

Специфіка професії

Необхідно знати технічні дані, обладнання, принцип дії, способи регулювання, налагодження кінопроекційної апаратури і звуковідтворюючих пристроїв. Знадобляться також знання принципів синхронізації зображення та звуку. Важливо володіти технікою ремонту панорамних фільмокопій і магнітних фонограм.

Часто працює за змінним графіком: працює у вихідні та святкові дні, а іноді навіть у нічний час. Вибирають цю професію здебільшого чоловіки.

Місце роботи

Кінотеатри, культурно-розважальні центри, кіностудії.

Особисті якості

Готовність до ненормованого графіку праці та роботи без природного освітлення.

Освіта

Початкове професійне (професія «Кіномеханік»).

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»