Ткач

Загальна характеристика професії

Працює на ткацьких верстатах різного виду. Випускає стрічки, тасьму, тканини різних видів. При багатоверстатному обслуговуванні вибирає оптимальний маршрут і послідовність виконання роботи.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Фізична витривалість, висока чутливість зорового і тактильного аналізаторів, швидкі рухові реакції, висока швидкість зорового розпізнавання, спритність пальців, гарна координація рухів, гарний окомір, вміння розподіляти і перемикати увагу, практичне мислення, уважність, спостережливість.

Медичні протипоказання

Робота не рекомендується людям, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, органів дихання з вираженою патологією, опорно-рухового апарату, центральної нервової системи з порушенням психіки, які мають алергію на натуральну і синтетичну пряжу, знижені показники зору та слуху.

Вимоги до професійної підготовки

Гарна підготовка з фізики (розділи електротехніка, механіка), органічної хімії. Повинен знати пристрій і правила взаємодії основних механізмів та вузлів верстата, артикули, призначення виробів, які виробляються. Повинен уміти відрізняти види, номера, кольору, відтінки та інші ознаки сировини, виявляти ткацькі вади, попереджати і усувати дефекти в тканинах і стрічкоткацьких виробах.

Споріднені професії

В'язальниця трикотажних виробів, гребнечесальниця, крутільниця, стрічкарка, мотальниця, прядильниця, рівничниця, сукалниця.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»