Ріелтор

Категория: Нерухомість, будівництво, архітектура

Потреба людей в купівлі, продажу або обміну квартир була і буде завжди. Лише п'ятнадцять років тому, угоди з нерухомістю в нашій країні вважалися спекуляцією, а зараз це гарний бізнес, кожен крок якого супроводжується законом.

Ріелтор перша людина, з якою ви зустрінетесь, задумавши зробити якусь операцію з нерухомістю, яка у вас є. Він, певною мірою, посередник між продавцем і покупцем. До речі, практично 70% працівників будь-якої ріелторської компанії складають прості ріетори.

Завдання такого фахівця, щоб кожен учасник угоди залишився задоволений. Якщо потрібно, агент їздить з клієнтом переглядати квартири, вирішує питання оформлення документів. Відвідує організації, що відрізняються надзвичайною неквапливістю у питаннях вирішення справ: такі як ЖЕК, БТІ, опікунські ради, міліція, диспансери. А якщо людина збирається придбати квартиру за допомогою іпотеки, то кількість документів зростає просто в геометричній прогресії. Іноді, для того, щоб знайти оптимальний варіант купівлі-продажу, з великої кількості пропозицій виходить складний ланцюжок угод.

У великих компаніях практикується розподіл посад за видами операцій. Одні агенти займаються продажем квартир первинного житлового фонду, інші на вторинному ринку житла, треті відають питаннями оренди нежитлових приміщень.

Для новачків, оптимальний варіант робота з клієнтами на ринку вторинного житла. Тут є можливість зрозуміти основні закони ринку, навчитися працювати з документами і розмовляти з клієнтами. Через півтора-два роки співробітник, який вже набрався досвіду, може йти на підвищення.

Специфіка професії

Плюси професії

  • відразу видно результати роботи;
  • швидкі та гарні гроші, при наявності відповідної кваліфікації;
  • найчастіше вільний графік;
  • можливість самостійного прийняття рішень.

Мінуси професії

  • починати кар'єру доводиться з найнижчих позицій (навіть при наявності диплома);
  • ненормований робочий день;
  • нервова робота, особливо важка для людей, які звикли приймати все близько до серця;
  • високий ступінь відповідальності: щоб не сталося завжди винен ріелтор.

Місце роботи

У ріелторських компаніях, а також в організаціях, робота яких пов'язана з різноманітними угодами в області нерухомості.

Особисті якості

Спочатку доводиться бути настирливим. Дзвонити, пропонувати свої послуги, рекламувати себе. У багатьох це викликає складності і змушує задуматися про зміну роботи. Тут позначається український менталітет і страх здатися вискочкою. Однак у професії ріелтора спілкування займає основний час. Не вміючи налагодити стосунки з людьми, неможливо вдало здійснити угоду. Пройде час і у ріелтора збереться своя клієнтська база. І тоді велика частина клієнтів буде сама звертатися до нього за допомогою.

Кар'єра

Менеджер групи агентів, директор філії або територіального відділення, директор департаменту.

Освіта

Ще недавно в ріелторський бізнес брали практично всіх, хто був готовий осягати ази нової і перспективної професії. Сьогодні компанії намагаються поповнити штат за рахунок ріелторів з вищою освітою.

Спеціальність, яка підійде майбутньому ріелтору, називається «Експертиза і управління нерухомістю». Вчитися доведеться п'ять років, закінчивши вуз ви отримаєте кваліфікацію «інженер». По суті це спеціаліст «на голову» вище рядових ріелтерів, з такою освітою можна сміливо робити адміністративну кар'єру в сфері нерухомості.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»