Кранівник

Керує баштовим краном. З роботи кранівника починається будівництво нового будинку, закладається перша плита. Праця дуже напружена, найбільша концентрація — під час прикріплення вантажу і відриву його від землі. Потрібно правильно сприймати й тлумачити сигнали стропальника. Щоб забезпечити безперебійну роботу всіх механізмів крана, машиніст проводить технічний огляд, змащення механізмів, бере участь у профілактичному ремонті.

Специфіка професії

Працювати доводиться на великій висоті (до 80 метрів), в стиснених умовах, забиратись в кабіну доведеться сходами двічі-тричі на день. При несприятливих погодних умовах (гроза, сильний вітер) робота припиняється. Працювати на дорогих імпортних кранах легше — на моніторі крановики бачить інформацію про масу вантажу, на яку висоту він піднятий і відстань, яку він «проїхав» по стрілі. В кабіні є не лише обігрівач, але й кондиціонер.

Місце роботи

Будівельні компанії.

Особисті якості

Професія для людей, які не бояться великої висоти, холоднокровних, витривалих, які мають відмінний зір і точний окомір, уважних, обережних і відповідальних.

Освіта

Початкова професійна: спеціальність «Машиніст крана (кранівник) по керуванню баштовими самохідними кранами».

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»