Архітектор

Архітектор вигадує основну концепцію будівлі, його зовнішність, пов'язує разом всі нюанси. Завдання архітектора — спроєктувати споруду, яка максимально відповідає потребам замовника.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Високий заробіток, популярність.

Мінуси професії

Архітектура — заняття творче. Людині не обдарованій, кар'єру зробити дуже складно. Є небезпека назавжди залишитися вічним підмайстром, який буде працювати над кресленнями по задумах інших. Якщо ви мрієте про швидку славу та стрімку кар'єру, краще вибирайте іншу професію. Шлях від «підмайстра» до провідного архітектора в середньому займе не менше десяти років.

Місце роботи

У державних організаціях, приватних бюро.

Особисті якості

Вибирайте професію архітектора, якщо: ви любите малювати, маєте гарне просторове мислення, «на ти» з комп'ютерами; вмієте працювати в команді.

Кар'єра

Загальноприйнятий штатний розклад включає позиції фахівця різних категорій, провідного та головного фахівців, керівника відділу. Заробітна плата архітектора приватного бюро найчастіше відрядна. Він отримує відсоток від суми замовлення, наприклад, головний архітектор — близько 6%. Рядові працівники — оклад + можливі премії. У державних організаціях зарплати нижчі. Важливі плюси — стабільний оклад та дотримання трудового кодексу.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»