Оцінювач, експерт з оцінки власності

Оцінка нерухомості, визначення вартості виробничої лінії на фабриці, оцінка збитку, заподіяного в автомобільній аварії вимагає професійної роботи оцінювача. Експерт з оцінки — це математик, що працює з формулами, маркетолог, який досліджує ринок, економіст, який проводить розрахунки, юрист, який оформлює документи — все це в одній людині. Необхідно передивитися гору бухгалтерської документації, проаналізувати нинішній стан ринку і його тенденції, провести дослідну роботу по базі даних, вибрати методологію розрахунку оцінки в залежності від об'єкта. Одна справа оцінювати старий вертоліт, зовсім інша — визначати вартість збитку автотранспорту при ДТП. Головне питання, на який зобов'язаний відповісти оцінювач: «Скільки?», а глибина і аргументація відповіді покаже його компетентність.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Це дуже шанована і прибуткова професія.

Мінуси професії

  • Робочий день оцінювача ненормований, висока вартість освіти.

Місце роботи

Спеціалізовані оцінювальні фірми.

Особисті якості

Робота оцінювача вимагає аналітичного складу розуму, пильності, скрупульозність і терпіння.

Кар'єра

Починати кар'єру найкраще помічником оцінювача в заставному відділі банку або в консалтингових та оцінювальних компаніях. Згодом можна дорости до начальника відділу. Кар'єрне зростання можливе не лише «по вертикалі», але і «по горизонталі».

Освіта

Зробити кар'єру в цьому бізнесі можна лише з вищою освітою.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»