Каменяр

За допомогою різних ручних інструментів і пристроїв зводить стіни, колони, фундаменти та інші кам'яні конструкції будівель, складні інженерні споруди. Монтує залізобетонні плити і перекриття, встановлює віконні і дверні коробки, кладе печі та каміни. Деякі фахівці вкладають бруківкою або декоративної кам'яною плиткою площі, пішохідні тротуари, стежки в міських парках і садах заміських котеджів.

Специфіка професії

Потрібно добре знати властивості та особливості всіх природних і штучних каменів, цегли, бетонних блоків, розчинів та інших будівельних матеріалів. Практично всі каменярі працюють цілий рік на відкритому просторі чи в недобудованих неопалюваних приміщеннях. При цьому багатьом доводиться виконувати свою роботу на висоті. Великому навантаженню підлягають суглобово-м'язова система і дихальні органи. Вибирають цю професію переважно чоловіки.

Місце роботи

Ремонтно-будівельні фірми і компанії, реставраційні майстерні, організації, які займаються мощенням і декоруванням доріг і бруківок.

Особисті якості

  • міцне здоров'я;
  • фізична витривалість;
  • гарний окомір;
  • чітка координація рухів;
  • готовність до частої зміни будівельних об'єктів та роботи в різних районах і погодних умовах.

Освіта

Середня спеціальна. Спеціальності: "Майстер загальнобудівельних робіт", "Каменяр".

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»