Маляр

Категория: Нерухомість, будівництво, архітектура

Загальна характеристика професії

Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях. Він готує під фарбування бетонні, дерев'яні та металеві конструкції. Поверхні фарбує вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів та інших пристроїв, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи з високоякісною та декоративною штукатуркою, а також прийомами багатобарвного фарбування фасадів будівель спеціальними синтетичними розчинами.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Для успішної діяльності необхідні наступні психофізіологічні якості: гарний естетичний смак, окомір, координація руху рук, творча уява, уважність і акуратність у роботі, здатність працювати на висоті.

Медичні протипоказання

Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.); серцево-судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.); органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно-рухового апарату (що обмежують рухливість рук, ніг); нервової системи (нав'язливий стан, непритомність та ін.); шкіри (дерміти, екзема та ін.).

Вимоги до професійної підготовки

Маляр повинен знати: основи фізики і хімії (в обсязі загальноосвітньої школи); технологію та обладнання; матеріалознавство; основи малюнка.

Споріднені професії

Штукатур-маляр, маляр будівельний, будівельник обробник.

Усі ЗВО (вузи) в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»